©Mil ©©top Interview Sinds wanneer ben je fan van Ajax? "Dat is thuis begonnen, mijn vader en opa waren voor Ajax. Mijn eerste wedstrijden bezocht ik samen met m'n opa, ik was ongeveer zeven. Ik vond het altijd heel stoer om met m'n opa ergens naartoe te gaan. Dan ging ik aan zijn hand naar De Meer. Kreeg ik een warme worst in de rust. Tevens was het zo dat m'n vader behoorlijk chagrijnig was wanneer Ajax verloor wat in die tijd gelukkig niet vaak voorkwam. Dan werd er bij het avondeten niet gesproken aan tafel en heerste er een nare sfeer Vanuit die gedachte vond ik het belangrijk dat Ajax won, want dan was het thuis gezellig." Hoe ben je bij de Supportersvereniging Ajax terechtgekomen? "Dat is via mijn zus gelopen. De secretaris van de Supportersvereniging Ajax (SVA), Lex Makkinje, werkt bij FNV Bondgenoten en m'n zus werkt daar ook. Zij belde mij op een gegeven moment op en zei dat ze via Lex had gehoord dat de SVA mensen zocht. Met hem ben ik toen in contact gekomen. We besloten om af te spreken en spraken tijdens onze eerste ontmoeting over dingen die ons als Ajax-supporters bezighielden. Toen werd ik enthousiast. In eerste instantie dacht ik namelijk; daar heb ik het te druk voor Na die eerste afspraak was ik direct verkocht. Vooral toen de secretaris me vertelde dat het voorzitterschap maar zesmaal per jaar een avondje kost. Dat kon ik makkelijk doen. En ik liep rond met de gedachte; waarom heb ik van die grote supportersvereniging als wedstrijdbezoeker nog nooit iets gehoord?" Is jouw gevoel ten opzichte van Ajax veranderd sinds je voorzitter van de SVA bent? "Mijn onbezorgde supportergevoel verdween gestaag toen ik dichterbij de club kwam en over meer informatie kon beschikken. Nu maak ik me soms zorgen over Ajax-gerelateerde zaken. Wanneer ik vroeger een wedstrijdkaartje te duur vond dan ging ik simpelweg niet naar die wedstrijd, maar nu denk ik; verdomme, daar moet ik wat aan doen! En dan pak ik vervolgens de telefoon om allerlei mensen over die zaak te spreken te krijgen. Dus mijn gevoel is nu weldegelijk anders en dat vind ik soms minder leuk." Wat is de doelstelling van de SVA? "Wij willen een vereniging zijn voor alle Ajax-supporters, voor iedereen die Ajax een warm hart toedraagt. Ajax is een grote club met landelijk gezien miljoenen supporters. Daarvan zijn er bijna honderdduizend lid van onze supportersvereniging. Daar zitten alle supporterstypen tussen: mensen die wedstrijden volgen via teletekst, Eredivisie Live-kijkers, wedstrijdbezoekers. Voor al die mensen willen we iets betekenen. Dat doen we ondermeer door tweewekelijks een krant (Ajaxlife, red.) uit te geven, door supportersbelangen te behartigen en door reizen te organiseren naar uitwedstrijden." Op jullie website, Ajaxlife.nl, staat beschreven dat de SVA de band tussen Ajax en diens supporters wilt versterken en dat als missie ziet. Wat doet de SVA concreet aan die bandversterking? "Die missie is iets essentieels voor iedere supporter Iemand is fan van een club om zoveel mogelijk van die club te verzamelen en er zo dicht mogelijk bij te zijn. Om jezelf onderdeel te voelen van datgene waarvan je houdt. De SVA probeert fans daarom in contact te brengen met de club. Dat doen we door her en der in het land supportersfeesten te organiseren. Daar kunnen supporters elkaar en tevens een aantal Ajax-spelers ontmoeten. Verder participeren we in de Open dag, want dat is ook zo'n evenement om supporters dichterbij de club te brengen. Wat ik persoonlijk doe, is het scheppen van de voorwaarden. En met mensen binnen Ajax praten om te kijken of er dingen zijn die we met elkaar kunnen bedenken om dat mogelijk te maken. De maatschappij verandert, maar ondertussen proberen wij om bij mensen de Ajax-vlam brandend te houden." Pagina 21 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 22