Ik ben er helemaal klaar mee. Natuurlijk heb ik die zin in de loop der jaren meerdere keren gehoord. Vaak uitgesproken na een wedstrijd die we niet winnend af wisten te sluiten. Pure frustratie van het moment. Een dag later had je al weer zin in de volgende wedstrijd. En verheugde je je al weer om te zien hoe Ajax die verliespartij recht ging zetten. Maar nooit en te nimmer heb ik hem vaker gehoord dan dit seizoen! Niet uit frustratie van het moment, maar vanwege een totale afkeer van het gespeelde spel. En het ergste is, is dat ik hem meer en meer begin te begrijpen. Elet begon voor mij allemaal toen de leiding van Ajax in de persoon van Rik van den Loog besloot om de Ajax-cultuur volledig overboord te zetten met de aanstelling van de hele Jol Clan. Martin en Cock met in hun kielzog een buslading aan spelers die nou niet echt betiteld mochten worden als een versterking voor Ajax.Hoewel, dat is eigenlijk ietsje te vriendelijk... Nee, het ging om spelers waarvan normaal gesproken de naam nog niet eens via de fucking fax de Arena in zou mogen! Ik denk dat Rik heel wat uren moet hebben gespendeerd om de scoutingrapporten van die gasten kwijt te raken. Maar genoeg over Rik van den Loog en de enorme berg aan shit waar hij verantwoordelijk voor is... Nu weer even terug naar de zin waar deze column mee begon... Ik ga namelijk al een tijdje naar mijn Ajax, de allermooiste voetbalclub op aarde, toe. Volgend jaar vier ik zelfs mijn 25-jarig jubileum. Laat ik het anders zeggen... Ik kom uit de tijd dat als je in een volle tram tegen een bekende zei dat je een kaartje over had voor de wedstrijd van dat weekend, dat mensen aan de noodrem gingen hangen, begonnen te knokken als bezetenen, en dan ging degene die als laatste nog overeind stond uiteindelijk dat weekend met je mee. Jaaaahaaa, zo graag wilden mensen het voetbal van mijn prachtclub zien! En ik hoef het natuurlijk niemand uit te leggen hoe dat tegenwoordig gaat. Ik heb tegenwoordig een telefoonlijst met daarop zo'n 200 telefoonnummers klaarliggen voor het geval ik een kaartje over heb. Zo ongeveer tegen het einde van de lijst is er meestal wel iemand te vinden die mee wil. Wat dan vaak weer betekent dat ik die zwaar demente, 95-jarige, kwijlende en alles laten lopende bejaarde met rolstoel en al moet ophalen in een bijna vergeten bejaardenhuis ergens in de buurt van Maastricht. En dan weet je niet eens zeker of 'ie echt "ja" heeft gezegd, maar het leek er het meeste op... En je hoort ook de meest bizarre excuses van mensen die niet met je meewillen. "Nee, ik kan niet met je mee... ik ga liever met mijn vriendin en schoonmoeder gezellig naar de Chippendales" "Nee, ik kan niet met je mee... ik zag net dat alle reclames voor maandverband dit weekend achter elkaar uit worden gezonden" "Nee, ik kan niet met je mee... ik laat liever mijn balzak harsen op een boot tijdens de Gay Parade" Maar zoals eerder al gezegd... ik begin het meer en meer te begrijpen dat mensen er helemaal klaar mee zijn. Zoveel mensen zijn bezig met de club en proberen er het beste uit te halen. Johan is druk bezig om puin te ruimen in een poging om Ajax weer Ajax te maken. Al die vrijwilligers die vanuit liefde voor de club hun steentje bijdragen. En Frank de Boer die met een enorm Ajax-hart probeert om het spel van Ajax weer op een Ajax-waardig peil te brengen. Zoveel mensen die er bergen liefde en energie in steken. Maar waar we allemaal van afhankelijk zijn voor het Ajax-spel (DE SPELERS!!) die laten het massaal afweten! Ongeïnteresseerd, zonder passie, zonder liefde voor dat mooiste shirt... Alleen maar bezig met Twitter, aandelen, salaris, "chickies", uitgaan, tattoos... Alles eigenlijk, maar niet met Ajax! Als er 1 seizoen is geweest waar de concurrentie ons alle mogelijke kansen heeft gegeven om die derde ster te pakken, dan is het dit seizoen wel! Maar dit stelletje amateurs laat keer op keer zien dat ze het mooiste shirt ter wereld niet waard zijn. Lieve spelers... Jochies... realiseren jullie je dat je voor de allermooiste club op aarde spelen? Dat wit-rood-wit om jullie schouders verdien je niet doordat je je naam onder een veel te goed betaald contract hebt gezet, jochies... Nee jochies, dat prachtige shirt en de sympathie van de beste supportersschare ter wereld moet je verdienen! En wij eisen daar alleen maar voor dat je elke week laat zien dat je met trots, passie en klasse die kleuren verdedigd! En jochies... als dat al teveel is om op te brengen... FLIKKER DAN LEKKER OP!! IK BEN IN IEDER GEVAL KLAAR MET JULLIE... JOCHIES... De Meersche Helden 2Q11 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 13