Draaideuren zijn een geval apart. Pepperoni Toen de Arena werd gerealiseerd heeft de betreffende architect en/of opdrachtgever besloten het multiculturele stadion te voorzien van een draaideur bij de hoofdingang. Zelf hou ik niet zo van draaideuren daar ze alleen maar duidelijk maken dat je er met dezelfde gang weer uit kan en bij bijv. schuifdeuren heb je nog de kans dat ze voor langere tijd gesloten blijven waarneer ze achter je dichtgaan. Het zal moeilijk te achterhalen zijn of er destijds al een andere reden was voor de keuze van de draaideur, maar dat ie zijn waarde als draaideur heeft bewezen mag een feit zijn want sinds pakweg 1997 kwamen en vertrokken spelers S. trainers met een ritme dat volledig past bij de werking van deze toegangspoort. Natuurlijk heeft een draaideur een positieve kant want het enige wat je hoeft te doen is in te stappen, mee te lopen en uit te stappen waarneer dat voor jou de bedoeling is. Bij een schuifdeur loop je de kans dat ze netjes opengaan en net op het moment dat je er doorheen loopt ze met een klap dichtslaan. Klapdeuren blijven dan ook nog als optie over, maar waarneer niet voorzien van een duidelijke markering bestaat het risico dat je nog wel eens een onverwachte klap in het gezicht kan krijgen. Sinds het vertrek via de achterdeur (ja die deur is er natuurlijk ook nog) van Martin Jol en de installatie van Frank de Boer als hoofdcoach begint het er toch op te lijken dat de draaideur bij de hoofdingang toe is aan vervanging en er gewoon een ouderwetse ophaalbrug voor in de plaats dient te komen. Jarenlang kon Ajax in de ogen van de buitenwacht niks goeds doen, maar na een aantal wedstrijdjes in vertrouwd Ajax systeem en het binnenhalen van diverse punten in de competitie lijkt zo'n beetje iedereen weer een functie bij "zijn" Ajax te wensen. Onder de Boer lijkt de Toekomst een 100% meerwaarde te worden en heb je niet meer het gevoel dat het er maar een beetje bij hangt. Onder de Boer gaat het balletje veelvuldig van speler naar speler en zit je niet meer naar een lange bal van Stekelburg te kijken, waarna er 10 man opeens spontaan aan een shuttle run begonnen richting andere kan van het speelveld. Technisch vernuft voetbal lijkt langzaam weer zijn intrede te maken in Amsterdam Zuid Oost en nu wil natuurlijk iedereen graag op de 1 e rij er bij zijn, want als Ajax in de nabije toekomst weer prijzen gaat pakken en hoge ogen gaat gooien dan zijn we opeens allemaal weer Ajacied in hart S. nieren. Een top kok geeft nimmer S. nooit zijn recepten aan een ander en zo moet het nu ook bij Ajax gaan worden. Op de Toekomst loopt veel talent, de technische staf is op orde, de spelersgroep talentvol genoeg om voorlopig mee te strijden en te bouwen aan iets moois en behalve misschien op zijn tijd een aankoop voor versterking zou er geen behoefte moeten zijn aan pottenkijkers. De draaideur bij de hoofdingang heeft niet de uitwerking gehad die bij een club als Ajax hoort en de achterdeur moet ook maar eens verdwijnen. Ophaalpoort installeren met een mooi Amsterdams grachtje eronder en sluiten die handel, want Ajacied ben je in goede en slechte tijden en niet waarneer er pas weer iets moois bloeit. i«Üh li Hi 1 'illmUiLiUi min™ De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 4