Rob Nolet over Ajax en Cruijff □e Goeie ouwe tijd Cruijff "Enkelblessures komen het meest voor", legt Nolet uit. Achillespeesletsel veel minder. Inderdaad heb je spelers die nogal blessuregevoelig zijn en die niets voelen. Dat verschilt per speler. Dat heeft te maken met de constitutie van de speler. Die heeft hij bij zijn geboorte meegekregen. Ja, het omgaan met spelers vind ik heel boeiend. Je maakt teleurstellingen mee maar ook hoogtepunten en diepe dalen in menselijke relaties. Soms vraag je je wel eens af hoe iets mogelijk is. Cruijff is wat inzicht in spelsituaties betreft uniek. Ik heb dat gemerkt toen hij naast Leo Beenhakker op de bank zat. Hij ziet alles vijf zetten vooruit. Het is net schaken. Op het moment dat een schaker een zet doet ziet zijn tegenstander de vele mogelijkheden om een tegenzet te doen. Als Cruijff iemand een bal ziet plaatsen weet hij vooraf of die pass goed aankomt of niet. Niet omdat de speler die bal niet goed raakt, maar omdat de posities van de andere spelers een dergelijk pass niet toestaan. Dat is werkelijk onvoorstelbaar. Het praten over voetbal met dat soort mensen is oneindig." Uniek "Alles is geregeld", zegt Nolet tot slot. "De voetballers hoeven alleen maar te voetballen, alles wordt voor ze gedaan. Alle trainingsmogelijkheden, een volledige medische staf de beste apparatuur voor de allerbeste spelers en een professionele organisatie staan tot hun beschikking. Dus zou je zeggen dat Ajax iedere wedstrijd behoort te winnen. En toch gebeurt dat niet. Hoe kan dat? Daar verdiep ik mij graag in. De problemen van de spelers. Het....waarom? Ajax is een uitstekende leerschool. Alleen de aller besten blijven over: zij die de 'muur' doorbraken. Cruijff heeft het op de ouderavonden goed gezegd: 99% valt af. Zo liggen de zaken. Ajax heeft iets magisch, die arrogantie en zelfverzekerdheid, die brutaliteit en altijd weer de beste willen zijn. Dat frustreert veel mensen maar het spreekt mensen ook aan. Je bent voor of tegen de club. Het voetbal kent een belangrijke plaats in onze samenleving. Ajax zal tot in lengte van dagen mijn club blijven omdat het zo uniek is in de totale voetbalwereld." Pagina 33 De Meersche Helden 2Q11

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 34