Rob Nolet over Ajax en Cruijff □e Goeie ouwe tijd Aandacht Rob Nolet weer precies hoe je blessures kan voorkomen. Als fysiotherapeut doet hij aan massage, oefentherapie en hij maakt gebruik van fysiotechnische apparatuur. Om blessures te voorkomen dienen volgens Nolet spelers te voldoen aan de volgende voorwaarden: goed trainen, goede nachtrust, goed voedsel en niet roken en drinken. "Nee, ik geloof niet in spelverruwing. Bij een goede conditie springt een speler bijtijds opzij en als je niet voldoet aan de voorwaarden dat val je door de mand. Natuurlijk is alles gekoppeld aan talent. Olsen en Vanenburg zijn bijna nooit geblesseerd. Liggen ook veel korter op de massagetafel. Ja, daar praat iedereen. Dat kan over alles gaan zoals trainers, huizen, auto's en thuis. Dan kom je wel eens aan de weet waarom een bepaalde speler niet meer goed presteert. Spelers hebben een lang seizoen en spelen meer dan zeventig wedstrijden. Geen speler presteert ieder wedstrijd optimaal. Toch moet de speler heel veel zelf doen om uit een dip te komen. Soms staan we machteloos. Mij wordt wel eens verweten, dat ik te weinig kontakten heb met spelers. Dat doe ik wel eens bewust omdat er wat mij betreft rust moet uitgaan in de relatie met de speler; vooral geen opdringerige bedillerige houding. Ik probeer mij altijd zo neutraal mogelijk op te stellen. Ik heb zeker geen moeite om met spelers of trainers uren lang te praten over het voetbalvak. De problemen, de grote druk die altijd weer op de prestatie staat, onzekerheid, weinig zelfvertrouwen. Het moet bij voorkeur rustig zijn rond de speler. Daarnaast is het van belang dat hij het gevoel heeft dat wij concreet met hem bezig zijn om hem zo snel mogelijk weer op de been te helpen en dat hij onze volle aandacht heeft. Daar kan geen voetbalpsycholoog tegen op." Blessures "De medische staf denkt ook aan de voetballer na zijn voetbalcarrière", gaat Nolet verder. "Een bepaalde blessure kan zo ernstig zijn dat wij hem moeten adviseren niet verder te gaan omdat hij ook nog op z'n veertigste jaar moet kunnen lopen. Wij moeten dan zien de speler te overtuigen dat het maar beter niet langer topsport te blijven bedrijven. Dat valt soms niet mee. Ook in het veld ontstaan soms blessures waarbij de speler absoluut gewisseld wil worden omdat hij denkt niet verder te kunnen. Maar taak is dan ter plekke snel een diagnose te stellen en vaak de speler te bewegen weer verder te gaan, soms met alle risico's van dien. Daar moet je als verzorger ook wat geluk mee hebben en tot op heden - laten we het afkloppen - heb ik nog niet een speler onnodig laten vervangen. Maar dat kan altijd een keer gebeuren. Wij volgen een wedstrijd anders dan het publiek. Ik volg minder de bal en meer de spelers, vooral wanneer deze een blessure heeft. Soms betrap ik mij er wel eens op dat ik wel eens meer aandacht voor het spel heb. En dat ik ook ga aanmoedigen." De Meersche Helden 2011 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 33