1 februari 2011, 0.01 uur. et de afstandsbediening van de televisie in mijn hand en een laptop op schoot probeer ik naarstig ergens nieuws te vinden over de versterkingen die Ajax heeft gehaald na het vertrek van Emanuelson en Suarez. Maar zoals we nu allemaal weten, zijn die versterkingen er niet gekomen. En hiervoor is maar 1 iemand volledig verantwoordelijk: Rik van den Boog. Een paar dagen daarvoor was Rik van den Boog op zo'n beetje alle televisiezenders te zien. Hij wilde namelijk dolgraag aan de hele wereld vertellen hoe hij aan die keiharde erectie was gekomen. Zo'n harde lui had Rik sinds zijn boekhouding van TEG spontaan in brand was gevlogen namelijk niet meer gehad. En nu had hij Suarez en Emanuelson voor meer dan 25 miljoen euro weten te verkopen. Rik was supergeil! Toen na de wedstrijd tegen Nac de erectie van Rik weer een klein beetje verdwenen was, wist hij voor de camera te vertellen dat Ajax een lijstje had met vijf (5!) spelers waar ze mogelijk interesse in hadden. Tja, want Rik had "van jongs af aan al geleerd dat je niet op 1 paard moet wedden". Hij had ook netjes bij al die clubs de interesse van Ajax in die spelers gemeld. Dus ja, als supporter van de mooiste club van de wereld denk je dan gewoon dat het verlies aan kwaliteit door de verkoop van Suarez en Emanuelson gewoon zal worden opgevangen. Maar Rik heeft natuurlijk al heel vaak bewezen dat hij werkelijk totaal niet te vertrouwen is. Een goede traditie onder Ajax-directeuren trouwens! Het meest recent natuurlijk bij The Entertainment Group, maar jaren daarvoor werd hij als directeur bij Vodafone al verdacht van kartelafspraken, en jaren later bij Orange werd hij verdacht van het doorspelen van bedrijfsgeheimen. Maar laat ik het nu alleen even houden bij de leugens en de overduidelijke incompetentie van Rik bij de mooiste club ter wereld. Een van de grootste blunders van Rik is natuurlijk de aanstelling van de campingelftal trainer Jol geweest. Hierbij verloochende hij in 1 keer de volledige Ajax-cultuur en heeft hij Ajax enorm veel schade berokkend. Jol kreeg (in tegenstelling tot het advies in het "rapport Coronel") carte blanche bij Ajax en kon doen wat hij wilde. Frank de Boer is nu nog steeds druk bezig om de puinhopen van Jol op te ruimen.Toen Jol als de zielenpoot die hij is, begon te dreigen met een vertrek naar Engeland heeft Rik zich laten gelden als een waardeloze directeur. Hij had natuurlijk tegen Jol moeten zeggen: Luister vetklep, je kan mijn reet likken met je eisen voor meer miljoenen en dat lijstje van je met al die kutspelers kun je lekker in je Haagse hol douwen! Maar in plaats van daadkracht te tonen heeft Rik zich even heerlijk voorovergebogen en mocht Jol met Rik doen wat hij wilde. Met het resultaat dat Rik redelijk makkelijk op het toilet zijn behoefte kon doen terwijl wij opgescheept zitten met spelers als "Mac Donalds" Mido, Opa Tainio, en de allerduurste speler uit de gehele selectie, El Hamlap. Rondom die spelersperikelen kon Rik ook amper stoppen met liegen. Toen Rik werd gevraagd of het dak van het transferium het gewicht van Mido wel kon dragen, begon Rik te raaskallen over hoe blij we moeten zijn met een speler als Mido. Hij kostte Ajax namelijk niets. Rik wist te melden dat Mido een prestatiecontract had getekend en alleen betaald zou krijgen voor de wedstrijden die hij speelt. Maar dat kan helemaal niet Rik! Je mag dan denken dat supporters dom zijn, maar wij weten heus wel dat die Egyptische sumoworstelaar een speler van buiten de EU is. En wij weten ook dat een speler van buiten de EU alleen een vergunning krijgt als hij minimaal 500.000 euro verdiend! Dat mag jij misschien niet veel vinden, maar ik wel, ouwe! Als een volleerde Judas wist Rik ook nog te vertellen dat zo lang hij er zou zitten Jol zou blijven. Om ondertussen toch al Frank de Boer te polsen of hij Jol zou willen opvolgen mocht deze plotseling weg zijn. Een paar uur later lag heel toevallig de ontslagbrief van Jol op het bureau van Rik, en werd Frank de Boer als opvolger gepresenteerd. Daarna begon Rik in een rap tempo ook meteen alle mensen die Cruijff ook maar had aangekeken te benaderen. Als Cruijff iemand aansprak op straat, rende Rik er al achteraan om diegene een kop koffie en een goed gesprek aan te bieden. De postbode, tandarts, bakker, groenteman, en ook de huisarts van Cruijff hebben al uren met Rik over voetbal gesproken. En om de supporters te paaien begon Rik een kotsopwekkend "charme offensief" en kwam hij bier tappen in het honk en meelopen in een corteo. Gelukkig heeft Frank de Boer zijn ras echte Ajax-hart getoond en is hij begonnen om Ajax weer zijn prachtsmoel terug te geven. Het voetbal is nog steeds niet fantastisch, maar iedereen kan zien hoe stukje bij beetje het Ajax-voetbal weer terug begint te komen. Frank heeft alleen de pech dat hij, net als alle supporters natuurlijk, in de leugens van Rik is getrapt. Pagina 29 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 30