Frank de Boer Interview WU/V J Sulejmani bloeit op vanaf het moment dat jij hoofdtrainer bent, heb je daar een verklaring voor? "Marco van Basten zag de kwaliteiten van Sulejmani al. Die kwaliteiten zie ik ook. Ik denk dat de manier waarop ik wil dat Ajax voetbalt, beter in Micky z'n straatje past dan de speelstijlen van Ajax gedurende de voorgaande jaren. Sulejmani is een buitenspeler die goed van buiten naar binnen komt. Met een opkomende back achter hem komt hij prima tot zijn recht. Dat werkt beter dan als hij vanaf de linkerkant speelt. Het lijkt er bovendien op dat Miralem momenteel meer met het voetbal bezig is dan voorheen. Ik zeg niet dat die verandering door de nieuwe trainersstaf komt, misschien komt het wel vanuit hemzelf. Ook Micky moet geen eeuwig talent blijven. Hij moet beseffen dat hij - nu er een paar belangrijke spelers zijn weggegaan - met zijn talent en kwaliteiten het team moet gaan dragen door middel van zijn acties en zijn dwingende voetbal. Dat gebeurt nog met vallen en opstaan. De wedstrijd tegen De Graafschap was bijvoorbeeld niet zijn beste. Maar de laatste tijd is hij enorm attent bij de omschakeling en verdedigt hij goed mee, daarvoor verdient hij complimenten. Bovendien wordt hij door dergelijke extra inspanningen fysiek sterker. Dat heb ik hem verteld. Uiteindelijk kan hij daardoor zijn snelle spel langer volhouden, waardoor zijn tegenstanders langzaam gek van hem worden en 'm niet meer kunnen bijbenen. Dat is de gewenste situatie en volgens mij is het kwartje reeds gevallen bij Miralem. Nu moeten de knullige fouten nog uit z'n spel en hij mag wat mij betreft nog iets nadrukkelijker aanwezig zijn op het veld." Als er tijdens een wedstrijd een vrije trap wordt gegeven aan Ajax, op een goede positie voor een linkspoot in de buurt van het strafschopgebied van de tegenstander Zijn er dan dingen die jij, als voormalig vrije trapspecialist, de nemer van de vrije trap op dat bewuste moment zou willen adviseren? "Veel van dat soort situaties herken ik inderdaad. Dan denk ik bijvoorbeeld; 'Nu zou ik de linkerhoek pakken'. Op zo'n moment zou ik het liefst naar de nemer van die vrije trap toe lopen, om hem die informatie te geven. Ik zit dan echt op de bank met de gedachte; 'Kom op! Schiet 'm over de muur!' Dat wil ik dan graag aangeven, maar dat is op zo'n wedstrijdmoment heel beperkt mogelijk." Heb je zelf nog steeds een goede vrije trap in de benen? "Ja. Ik heb wel ingeboekt qua kracht. Maar ik denk dat als ik even twintig ballen achter elkaar op doel schiet, dus dat ik echt even goed oefen, ik nog een behoorlijke vrije trap kan inschieten." Zijn er nu Urby Emanuelson vertrokken is nog spelers die een goede vrije trap met hun linkerbeen kunnen nemen? "Sulejmani kan het in mijn optiek hartstikke goed. Hij moet er alleen wel op blijven trainen en dat heb ik ook tegen hem gezegd. Je ziet hem er nu voor en na trainingen meestal even extra oefenen. Vrije trappen schieten is namelijk tevens een kwestie van vastigheid creëren." Oude of nieuwe logo? "Eerlijk gezegd vond ik het logo van vroeger mooier het is meer de echte oude Griekse held." Pagina 25 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 26