Frank de Boer Interview Pagina 23 Soms moet je als team dus eerst omstandigheden scheppen waardoor een tegenstander in een behoudender systeem gaat voetballen. Het eerste kwartier van een wedstrijd is daarin van essentieel belang. Kom je ongeschonden door het eerste kwartier? Of doorsta je de openingsfase ongeschonden en deel je direct een paar flinke tikken uit? Eriksen was tegen FC Utrecht heel vaak de vrije man, maar hij was slordig in de passing en bij zijn balaanname. Zulke fouten geven een tegenstander moed, die denkt 'Hé, het lukt!'. Maar als Eriksen een aantal maal door die verdedigingslinie heen zou komen, realiseert zo'n tegenstander zich; 'Oh, even pas op de plaats, want we gooien het nu wel heel erg open: iets behoudender spelen'. De mate waarin dat allemaal lukt heeft met de vorm van het team te maken." Denk je dat je met de huidige spelersgroep kampioen kunt worden dit jaar? "Ja, maar dan moeten we niet tegen domme schorsingen of tegen blessures aanlopen. Als dat wel gebeurt wordt onze spoeling namelijk wel heel dun. We hebben nu zeventien spelers met heel veel kwaliteit; die doen nauwelijks voor elkaar onder. Een enkeling steekt er qua niveau wellicht bovenuit. Onze selectie is vrij breed. Daarnaast beschikken we over jonge spelers als Florian Josefzoon, Rodney Sneijder, Roly Bonevacia, Tom Overtoom en ook Geoffrey Castillion. Zij kloppen weldegelijk op de deur Ook bij de a-junioren lopen een paar grote talenten rond, maar ik kan niet nu al op hen rekenen, dat is teveel gevraagd. Daarom moet ik zuinig zijn op de jongens die ik heb." Wanneer spreek jij van een geslaagd seizoen? "Ik wil uiteraard kampioen worden. Maar voor mezelf wil ik kunnen zeggen dat gedurende de periode dat ik hoofdcoach ben, het team flinke stappen in de goede richting heeft gemaakt. Als daarvan sprake is, zitten we dichtbij het kampioenschap. Daar ben ik van overtuigd. Dan kunnen we het kampioenschap misschien net mislopen of juist net behalen, maar hebben we hoe dan ook meegedaan om het kampioenschap, mét goed voetbal en mét resultaat." Heeft Ajax in de Europa League wel wat te zoeken, gezien een aantal minder goede wedstrijden, zoals thuis tegen De Graafschap en uit tegen FC Utrecht? "Dat denk ik wel. We hebben het namelijk tegen AC Milan al laten zien. Toen kwam Ajax voetballend zeer goed uit de verf. Oké, Milan was reeds geplaatst voor de volgende Champions League-ronde, maar desondanks wilden zij in hun eigen stadion niet van ons verliezen. Bovendien beschikt Milan over erg goede spelers en die tikten we op een gegeven moment helemaal zoek. Daarmee suggereer ik niet dat wij clubs als Anderlecht compleet weg zullen spelen, maar als wij in vorm zijn en ons eigen spelletje op de mat leggen, dan kunnen wij Europa League-clubs zoals Anderlecht aan." De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 24