Frank de Boer Interview Verwachtte je toen je als trainer begon, dat je in dit stadium van je carrière al de hoofdtrainerfunctie bij Ajax zou bekleden? "Nee, ik dacht altijd dat ik eerst assistent-trainer zou worden. Misschien wel de assistent van Danny Blind op het moment dat hij opnieuw hoofdtrainer zou zijn geworden. Of van bijvoorbeeld Morten Olsen. Dat zijn namelijk twee trainers waarvan ik graag assistent zou zijn geweest. Daar had ik twee a drie jaar voor uitgetrokken, om vervolgens de stap naar hoofdverantwoordelijkheid te maken. In mijn geval liepen de dingen anders en ging dat proces stukken sneller. Dat kwam mede doordat ik met Danny Blind en Henny Spijkerman kon gaan samenwerken." Klopt het dat Dennis Bergkamp volgend seizoen jouw assistent wordt? "Toen ik in december 2010 als hoofdcoach begon, opperden de toenmalige technische staf, de directie en ik dat het een optie is om Dennis volgend seizoen de functie van assistent-trainer bij het eerste elftal te bieden. Er is wat dat betreft nog niks definitief. Het blijft echter een reële optie. We zien vanzelf hoe de dingen zullen gaan. Danny Blind is nu assistent-trainer en er bestaat een kans dat Danny de rol van technisch manager gaat vervullen. Ik vind dat een goed idee, ik weet alleen niet over wat voor tijdsbestek we dan praten. Wat me opvalt is dat Danny momenteel sowieso al veel taken van een technisch manager vervult. Dat kan volgend jaar zijn fulltime job worden." De werkvreugde is aanzienlijk teruggekeerd bij staf en de spelers, onder ex-hoofdcoach Martin Jol leek dat plezier te zijn verdwenen. Ervaar jij dat ook zo? "Een situatie zoals die destijds tussen Martin Jol en Danny Blind was ontstaan, komt de algemene sfeer natuurlijk niet ten goede. Iets vergelijkbaars overkwam René Wormhoudt; hij hoorde bij de technische staf, maar Michael Lindeman was hoofdverantwoordelijk, waardoor René er een beetje sip bijliep. Zulke zaken zijn niet bevorderlijk voor de werksfeer Momenteel is de sfeer veel beter omdat de zojuist genoemde personen nu nadrukkelijk betrokken worden bij trainingen en wedstrijden. Dus is het logisch dat de werksfeer verbeterd is." Danny Blind is een aantal jaar geleden ook hoofdtrainer van Ajax geweest. Zelfs de trainerrol van een echte Ajacied als Blind, die bovendien geliefd was (en is) bij de supporters, was na ongeveer een jaar alweer klaar Ben jij bang voor hetzelfde scenario? "Ik ben er niet bang voor, want ik doe mijn stinkende best en ik denk dat datgene genoeg is om Ajax bepaalde stappen te laten maken op voetbalvlak. Als mij dat niet lukt, zal ik erg teleurgesteld zijn. Dan zal ik denk ik hoofdzakelijk teleurgesteld zijn in mezelf. Pagina 21 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 22