Staan in een aquarium HB harder WW elke laffe loempia het 'nieuwe' uitvak van NAC heeft ontworpen is mij een raadsel, maar dat de ontwerper de plank volledig mis heeft geslagen moge duidelijk zijn. Op het moment dat de bussen in Breda aankwamen en één voor één geleegd moesten worden, werd voor velen al duidelijk dat NAC ons liever ziet gaan dan komen. Alle supporters moesten door een opening van 1,20 meter tussen twee containers doorlopen om vervolgens nog even door een zak aan je zak gevoeld te worden. De supporters die in het laatste cluster combibussen zaten (dat dertig minuten later vertrok dan aangekondigd), waren pas om kwart over twee a tien voor half drie aanwezig in het uitvak. Op het moment dat iedereen uit mijn groep een plaatsje had ingenomen op het uitvak, stond de scheidsrechter al op het punt de wedstrijd te laten beginnen! Het is in Breda blijkbaar nog niet doorgedrongen dat veel uitsupporters behalve de wedstrijd ook de sfeer er omheen graag willen proeven. Neem bijvoorbeeld de warming up: een mooie gelegenheid voor uitsupporters om de spelers zo nodig nog even flink wakker schudden en aan te moedigen voordat de wedstrijd begint. Het hoort er allemaal bij, zeker als je €32,50 voor één wedstrijd betaalt! Al neemt dit niet weg dat ik, en velen met mij, er nou ook weer niet echt vrolijk van worden als we anderhalf uur voor de wedstrijd PSV-Ajax al in het uitvak worden gedropt. De lachspiegels die de wanden in het NAC-uitvak moeten voorstellen, zijn regelrecht overgenomen van het sprookjesbos van de Efteling en de ontwerper van dit kutvak heeft er ook niet bij stil gestaan dat uitsupporters door netten, spiegelglas en een minder royale plek in het stadion behoorlijk beperkt zijn qua zicht op het veld. Tot overmaat van ramp hebben de ontwerpers nu bedacht dat een dwarsbalk van circa vijftien centimeter dikte op ooghoogte er ook nog wel bij kon. Ook van brandveiligheid hebben de ontwerpers bepaald geen kaas gegeten. Ik sta liever niet met 750 supporters plus stewards op een klein afdakje wat lijkt op het balkon van een bouwvallige studentenflat die door zijn voegen dreigt te zakken! Om dan nog maar te zwijgen van de capaciteit. Die is in 2008 met 450 plaatsen gereduceerd van 1.200 tot 750 plaatsen. Voorheen werden de clubs door de KNVB volgens een regeling verplicht ongeveer vijf procent van de zitplaatsen in het stadion aan te bieden als plaats voor het uitpubliek, met een maximum van 1600 plaatsen. In 2008 is dat echter veranderd en heeft de KNVB, na overleg met de clubs, deze regeling naar beneden bijgesteld. Clubs zoals NAC hebben toen gelijk uit alle macht hun uitvak verbouwd, met alle gevolgen van dien. Puur om een paar extra seizoenkaarten te kunnen verkopen en een paar ton per seizoen meer te kunnen verdienen. De KNVB en de clubs hebben in deze situatie ook hun verantwoordelijkheden ten opzichte van het uitpubliek laten varen. Als je als eredivisieclub maar drie a vier keer per seizoen te maken krijgt met een vol uitvak en je weet zo'n wanprestatie neer te zetten als het gaat om het publiek van de bezoekende club, dan heb je in mijn ogen het IQ van een uithangbord! Schande! Ondanks al deze belemmeringen hebben we prima van een potje voetbal kunnen genieten. Om de dwarsbalk heen zagen we onze Godenzonen met betrekkelijke eenvoud van NAC winnen met 0-3. Liederen als 'Hava nagila hava' galmden door het stadion en veel supporters van NAC dropen al in de 80e minuut af. Zonde, heb je wel normaal zicht op het veld en dan kijkje de wedstrijd niet eens af... Voor mij zijn ze gek, die Brabanders. Al met al was het toch een leuke en enerverende middag en laten we hopen dat we in de toekomst vaker van een uitwedstrijdje NAC-Ajax kunnen genieten, zowel op het veld als op de tribune! De Meersche Helden 2011 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 17