D= Hoe Ajax zichzelf uit de markt heeft geprijad Ï0 AJAX-REAL MADRID Erc-tribune f25,- V.' 00150(| 'at Ajax het dit boekjaar goed doet zal geen verrassing zijn. Naast de winterse transfers van Urby en Luis zullen ook de inkomsten van de kaartverkoop een stijgende lijn vertonen op de volgende presentatie van de financiële cijfers. Terwijl de operationele cijfers voor het eerst in jaren waarschijnlijk dus positief zullen zijn is het nog maar de vraag of er ook op de lange termijn 'met zwart' kan worden geschreven. Met het berekenen van de torenhoge prijzen voor de wedstrijden in de Champions League heeft Ajax zich vervreemd van de vaste volger zonder seizoenkaart. Of, om een combinatie van marketing- en supporterstaai te gebruiken; het merk Ajax heeft een flinke beuk en de daarop volgende acht tellen gehad. In hoeverre Ajax fit genoeg is om door te vechten zal de komende tijd moeten blijken. Natuurlijk zat het stadion ondanks de prijsstelling stampvol. Er waren immers genoeg vriendjes van seizoenkaarthouders die, zonder zelf een band te hebben met onze club, een keertje mee wilden om Real Madrid of AC Milan te zien voetballen om volgend jaar in Alkmaar of Enschede aan te schuiven bij een ander mooi affiche. Dat dit kon was te danken aan het verkoopregime waarbij een belachelijk aantal kaarten (passé partouts) gekocht kon worden per seizoenkaart. Vriendjes van seizoenkaarthouders hadden op deze manier voorrang op andere fans die wel met Ajax verbonden zijn (leden supportersvereniging en houders Ajaxclubcard) maar vanwege welke reden dan ook niet in het bezit zijn van een seizoenkaart. Voor hen bleven alleen de allerduurste kaarten over. Deze groep, die Ajax voorziet van een inkomstenstroom door het kopen van losse kaarten, voelde zich behoorlijk in z'n bek gescheten door de gekozen prijsstelling en het verkoopregime en lijkt voorlopig ook z'n buik vol te hebben van Ajax. Of dit tijdelijk is, of dat men Ajax voorgoed de rug heeft toegekeerd zal moeten blijken. Dat Ajax niet automatisch meer volle zalen trekt is voor ons geen verrassing. Elet missen van prijzen, het onherkenbare voetbal en de toenemende vervreemding van de supporters ligt hieraan ten grondslag. Om dan supporters aan zich te blijven binden lijkt een zorgvuldige prijsbepaling noodzakelijk. Ondanks alles was er nog altijd een grote groep Ajaxvolgers die toch een aantal keer per jaar naar Ajax komt kijken. Ook voor deze groep lijkt de maat inmiddels vol en weigeren zij nog langer op te draaien voor de financiële tekorten, met alle gevolgen van dien. Nadat eerder al gekozen werd om de losse kaarten in de competitie flink te verhogen ten opzichte van de seizoenkaarten was het opnieuw dezelfde groep die voor die Europese topwedstrijden het diepst in de buidel moest tasten. In een poging om meer geld te genereren lijkt met name deze groep het kind van de rekening te worden Dat zich in deze groep potentiële seizoenkaarthouders bevinden lijkt niet ter zake te doen maar is wel belangrijk voor de toekomst. Met de euro tekens in de ogen komt Ajax op de korte termijn goed weg. Om het stadion drie keer uit te verkopen bij wedstrijden in de Champions League hoef je geen genie te zijn maar Ajax - MVV voor de beker is andere koek. Wat betreft het lopende boekjaar hoeven we ons dus geen zorgen te maken maar voor de lange termijn houden we ons hart vast. Wanneer bekerwedstrijden, die voor gemiddeld 12,50 euro te bezoeken zijn, nog geen 30.000 toeschouwers trekken moeten toch echt alle alarmbellen gaan rinkelen om straks niet op enorme blaren te moeten zitten. Een eerste stap die gezet moet worden is om de commercieel directeur geen bonus toe te kennen op basis van inkomsten zoals dat nu het geval is maar op basis van het aantal supporters die daadwerkelijk op de tribune plaatsnemen. Voor het duel tegen RKC, halve finale KNVB beker, ligt er een grote uitdaging om nog dit seizoen te beginnen met schadeherstel en te starten om de vaste en het potentieel aan fans weer aan de club te binden. ^Ti OLYMPISCH STADION Sa» fc RONDE EUROPA-BEKER 1»A7-(ïé8 AANVAIM 30-* I UUH Pagina 15 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 16