VAK410 Anno £001 27 januari 2011 Vandaag ging het gebeuren, er werd geschiedenis geschreven. Heel Europa had het vizier op onze Amsterdamse tribune. Voor een wedstrijd die om 20.45 uur zou beginnen zat het supportershome al erg vroeg vol. Het bier vloeide rijkelijk, de wiet en hasj werden vakkundig gesmoked. Op de toegangswegen van het stadion knalde de ene bom na de andere. VAK410 telt normaliter 1.600 plaatsen, maar speciaal voor deze wedstrijd is het vak uitgebreid naar meer dan 3.000 stoelen. De belangstelling voor VAK410 met Europese en bekerwedstrijden is erg groot, en nog altijd groeiende, ledereen wilde van deze avond een historische maken. Oude bekende jongens die nu in Praag en Paramaribo verblijven zijn speciaal overgevlogen. Het jubileum was tegelijkertijd een VAK410 reünie. Corteo Wanneer de klok 18.00 uur sloeg stroomde het hele supportershome leeg. Iedereen verzamelde zich op het kruispunt van honk, strandvliet en het trainingsveld. Vuurpijlen, fakkels, rookpotten en ander vuurwerk werd afgestoken. Opnieuw was het nieuwjaar in Amsterdam Zuid-Oost. De kruitdampen waren tot aan de parkeerplaats van Borchland te ruiken. Wanneer honderden jongens klaar stonden liep de stoet richting Noord C. Met luid gezang en nog meer vuurwerk kleurde het Noordplein rood. Hetzelfde tafereel deed zich voor onder het viaduct bij de hoofdingang. Een waar feest barste op het asfalt los. Wedstrijd Wat er vandaag op het veld ook zou gebeuren, het had niet uitgemaakt. Dit was ons feestje. Net als met andere bekerwedstrijden was het stadion matig gevuld. De hele tweede ring was leeg, op het uitvak en een indrukwekkend VAK410 na. Na de corteo was het VAK als snel gevuld, ledereen zocht zijn eigen vaste stek op of ging bij zijn oude gappies staan. Een stoel delen met z'n drieën was dan ook geen uitzondering. Wanneer de spelers het veld betraden voor de warming up klapte er een speciale 'wit-rood-wit' house versie uit de speakers. Het vak ontplofte die avond voor de eerste keer. Stekelenburg hing zijn 41 O-sjaal in de goal en de selectie toonde hun VAK410 10 JAAR shirt trots voor het vak. Nog voor opkomst van de spelers werd de eerste TIFO actie gehouden. Letterlijk de eerste TIFO. Net als op 25 november 2001 gingen 7 bandieri's de lucht in met de letters AFC AJAX. Hier is het allemaal mee begonnen. Het contrast met de TIFO-actie daarop volgend was aanzienlijk. Onder de klanken van Led Zeppelin's 'Stairway to Heaven' betraden de matadoren de groene grasmat. In de bocht van 410 voltrok zich een prachtig schouwspel. Vanaf het veld liep een van onze 'jongens' de trap naar boven toe. Waar tegelijktijdig het jubileum logo werd gepresenteerd. Gedurende de gehele wedstrijd verschenen telkens nieuwe doeken en acties. We hebben de lat hoog gelegd, wat voor ons altijd een streven is. Telkens jezelf willen overtreffen. Wellicht was de lat iets te hoog, waardoor een klein aantal acties anders zijn gegaan dan uitgedacht. Dat maakt niet uit, door schade en schande wordt je immers wijs en groot. Aan de kwaliteit heeft het niet gelegen, de doeken waren stuk voor stuk voorzien van de kleinste details. Maar hetgeen wat voor ons telt is dat wij trots zijn. Trots op het feit dat wij de aanhang zijn van het almachtige AFC Ajax uit Amsterdam. De Meersche Helden 2011 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 15