VAK410 Anno 2001 (Q)p 26 januari 2011 is voor ons een droom uitgekomen: 10 JAAR VAK410. Wie tijdens de eerste oproep in 2001 had gedacht dat er 10 jaar later een groep met Europees aanzien op de tribune zou staan, was meteen de gracht ingegooid. Maar niets blijkt minder waar te zijn. Wij hebben ons moment van trots gepakt, gevierd en meegenomen. Op naar 15 JAAR VAK410! □e voorbereiding Inventiviteit staat al jaren bij VAK410 hoog in het vaandel. In april 2009 werden daarom al voorzichtig de eerste dromen geuit, ideeën geschetst en mogelijkheden bekeken. Dat we onszelf zouden en moeten overtreffen stond vast, immers stilstaan is achteruitgang. Ondertussen ging de 'competitie' gewoon verder. Een paar weken voor het jubileum werden dan ook pas de echte grote stappen gezet. Grote rollen katoen werden aan elkaar genaaid, de spuitbussen besteld en op kleur gesorteerd en de schetsen gemaakt. Het echte spuitwerk kon beginnen. Ochtenden, middagen en avonden werden opgeofferd. Soms werd er tot in de late uurtjes doorgewerkt. Waar andere hun biertje dronken in de kroeg, een mokkel scoorde of hun geluk beproefde in het casino, gingen onze jongens door. Oftewel 'mentaliteit' tonen in de ijzige kou. Dat je na een paar uur spuiten je vingers niet meer uit een andere houding krijgt, doet er niet toe. Ranzige magnetronmaaltijden met een plasticbekertje naar binnen werken, dat hoort erbij. Thuis je neus snuiten en op de tissue zien welke kleuren er zijn gebruikt, dat is humor. Resultaat is het enige wat telt. Nadat het betere spuitwerk gedaan is, verschuift de hele voorbereiding naar het stadion. De doeken opgehangen, getest en op hun plek gelegd. Tientallen draden werden van de tweede ring naar het veld gespannen. 1.600 zakjes werden gevuld met een choreovel, megaballon, handschoenen en een nieuwsbrief om vervolgens op de tribune te plakken. De TIFO groep is er na honderden uren werk klaar voor. 26 januari 2011 Het is echt! 10 JAAR. Een paar minuten na twaalven worden de eerste smsjes al verstuurd naar elkaar. Jongens feliciteren elkaar alsof het oud en nieuw is. Op woensdagochtend werkt Ajax de laatste training af achter gesloten deur voor het treffen in de beker tegen NAC. Op het parkeerplaats bij sportpark de Toekomst wordt er verzameld, omstreeks half 12 wordt de toegangspoort voor ons geopend. De selectie en technische staf van de club nam uitgebreid de tijd om ons te feliciteren en een aantal foto's te maken. Daarbij sprak Frank de Boer persoonlijk zijn felicitatie uit: "Jullie zijn ons twaalfde man, niet alleen jullie maar ook alle supporters maar jullie geven toch wel een apart tintje daarin. We hopen dat jullie dat niet nog 10 jaar maar eigenlijk het hele leven lang kunnen doorzetten om Ajax te zo te ondersteunen." Nadat de champagnekurken door de lucht schoten kon er worden geproost om vervolgens koers te zetten richting stadion. Er moest uiteraard nog het een ander gebeuren op het vak... Pagina 13 De Meersche Helden 2011

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 14