Vooroverleg FC Utrecht-Ajax: Namens Ajax zitten aan tafel: Patrick en Roberto als vertegenwoordiger van de AFCA Supportersclub, Björn van de SVA, Joris en Mick van de beveiliging en Henk als medewerker Supportersbeleid. Namens FC Utrecht zijn present: voorzitter Van Dop, het hoofd van de beveiliging, de vice-voorzitter van de suppor-tersvereniging, een medewerkster en iemand van de politie. Het overleg vindt normaliter plaats in het stadion van de thuisspelende club maar vanwege het extreem slechte weer wordt gekozen voor een video-conference. Het door de AFCA SC aangeschafte blik Jodenkoeken kunnen we nu helemaal zelf opeten. Tijdens het vooroverleg staan de volgende punten op de agenda: 1Het aantal kaarten en de prijs 2. De wijze van vervoer 3. De veiligheid en spreekkoren 4. De faciliteiten 5. De kaartcontrole en fouillering Ad 1het aantal kaarten en de prijs: Volgens de richtlijnen van de KNVB hoeft FC Utrecht ons 1000 kaarten te geven. Op verzoek van Ajax gaat voorzitter Van Dop zich hard maken voor 1200 kaarten, zijnde de volledige capaciteit van het uitvak. Dit aantal krijgen we dan ook. We betalen de reguliere kaartprijs overige kosten zoals vervoer. Ad 2: de wijze van vervoer: We reizen af met 26 bussen in 3 clusters. De geschatte reistijd is 40 minuten en de clusters vertrekken met een tussenpoze van 25 minuten. Vanaf Breukelen vindt er politie-begeleiding plaats. In iedere bus zitten minimaal 2 stewards. Ad 3: de veiligheid en spreekkoren: FC Utrecht-Ajax is ingeschaald in Categorie C: de hoogste risicograad. In de week voorafgaand aan de wedstrijd wordt het uitvak door Joris of Mick bekeken en ook eventuele schade aan stoeltjes vastgesteld. Medewerkers van de SVA en de AFCA SC zullen supporters in de bussen toespreken om zich te onthouden van kwetsende spreekkoren. Ajax zal in de week voorafgaand aan deze wedstrijd een filmje op haar website zetten met een soortgelijke oproep. Ad 4: de faciliteiten: Ajax-supporters krijgen een gratis programma-boekje. Het catering verkooppunt zal vlak voor het einde van de wedstrijd sluiten. Ad 5: de kaartcontrole en fouillering: Kaartcontrole vindt plaats bij de ArenA bij de tourniquets en door het scannen van de barcode op de uitkaart. Er is geen omwisselprocedure maar de toegangskaarten worden in de bus uitgedeeld. In het stadion van FC Utrecht wordt de kaart gescand bij de tourniquets. Fouillering gebeurt in Amsterdam onder toezicht van de Utrechtse politie. Als deze goed verloopt, wordt er in Utrecht niet gefouilleerd waardoor de doorstroom sneller verloopt. Trommels en fotocamera's zijn toegestaan; confetti, megadoeken en video-camera's daarentegen niet. Bij een normaal verloop van de wedstrijd is er na afloop een korte ophoud-procedure waarna de bussen de parkeerplaats kunnen verlaten. De wedstrijddag: Björn, Roberto en Gerard van het Supportershome delen stencils uit met de oproep om je te onthouden van kwetsende spreekkoren. Björn en Patrick spreken de bussen toe met dezelfde boodschap en wijzen erop dat we het zelf in de hand hebben of we volgend jaar weer naar Utrecht mogen en eventueel weer naar rotterdam en den haag. De heen- en terugreis verlopen zonder problemen en we kunnen snel de tribune op. De kwaliteit en de snelheid van de catering is voldoende. Er zijn wat lichte provocaties over en weer maar alles blijft binnen de perken op wat vuurwerk na. Er zijn geen vernielingen in het uitvak. Over de prestaties op het veld zullen we het maar niet hebben. De Meersche Helden 2011 Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 11