(dl© Redactie Dn uw handen heeft u de eerste neo-Jol editie van De Meersche Helden. Tevens bezit u bij deze, de eerste editie van misschien wel een nieuw tijdperk, namelijk de Frank de Boer-periode. Daarom geen DMH's meer getooid in campingsmoking, met vette pens en pet. Nee, deze editie is stijlvol als vanouds, zoals u misschien al was opgevallen. Alleen al vanwege deze redenen noemen wij deze uitgave een bijzondere. En daar komt bij dat het vandaag zondag 19 december is. Normaliter geen datum waarvan we expliciet warm of koud worden, maar vandaag staat De Klassieker op ons program. Natuurlijk; een Klassieker zonder uitsupporters is geen Klassieker, echter met dat te hebben gezegd, verheugen we ons er stiekem toch behoorlijk op. Winnen? Winnen! Maar dat is logisch. Frank de Boer neemt tot de winterstop de honneurs waar als Ajax-hoofdtrainer. Hopelijk mag hij dit seizoen afmaken en lukt het deze echte Ajacied om onze club weer smoel te geven. Om na lange tijd Ajax-voetbal tentoon te spreiden. Voetbal met inzet en flair waarop we trots kunnen zijn. In een erbarmelijke novembermaand werden wij, supporters, namelijk menigmaal flink in ons hemd gezet. Door in eigen huis gelijk te spelen tegen PSV en te verliezen van Ado en AZ (en in december thuis de punten te delen met NEC), maar bijvoorbeeld ook door de belachelijke wijze waarop we in het Franse Auxerre werden behandeld. Het is wel weer even mooi geweest dachten wij zo... Maar zoals gezegd; dat zijn gebeurtenissen die onder het bewind van Jol plaats hadden. Voltooide verleden tijd, waar we tegen het competitie-einde wellicht nog eens met verbitterdheid aan zullen terugdenken. Dat zal de tijd leren. Nu spelen we nog een bekerpotje tegen AZ en dan kan er een streep door het jaar 2010. Wat kunnen we op voorhand over 2011 zeggen? Heel weinig op dit moment eigenlijk. Wij hopen als redactie dat het Ajax-bestuur helder gaat nadenken wanneer zij beslissingen neemt, zodat we in het winterreces bijvoorbeeld niet verrast worden door de volgende dure miskoop. Uiteraard hopen we dat Frank de Boer - door sommigen bestempeld als de Pep Guardiola van Ajax, al is die vergelijking op gronde van budgetten en dergelijke behoorlijk scheef - het goed gaat doen. En bovenal hopen we dat de spelers zich eens gaan realiseren dat zij iedere wedstrijd honderd procent moeten geven voor onze clubkleuren. Zonder inzet zul je nooit een wedstrijd winnen. Ook al ben je nog zo talentvol. Ook al verdien je miljoenen per jaar. Rest ons alle Ajacieden alvast heel fijne feestdagen te wensen. En voor vandaag veel plezier en succes natuurlijk. Come on Ajax! Dan lachen we die gasten wel uit via de camera's van Eredivisie Live! Wit-roi De Meersche Helden 2Q1Ü Pagina 2

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 3