QJJ ol... Jol... Martin, Martin Jol... He's no longer there, but we don't care... Martin, Martin Jol" Tja, de mooiste cadeaus zijn vaak de cadeaus die je niet aan ziet komen. En zo voelt ook het vertrek van onze "trainer"... Als een onverwacht, maar werkelijk wonderschoon cadeau! Het voelt als het begin van de grote schoonmaak. Een kleine stap, maar de verwijdering van deze vetvlek kan een mooi begin zijn. Het vertrek van Jol betekent hopelijk ook dat de mensen die hem hebben aangesteld ook hun conclusies trekken. Rik "mijn-boekhouding-vliegt-spontaan-in-brand" van den Boog roept in alle mogelijke media dat hij het vertrek van Jol betreurt. Dat op zich is natuurlijk al reden genoeg om gedwongen je bilnaad te laten harsen, en je te laten nemen door een wilde meute van enorm opgewonden nichten... Want in een van de allereerste interviews die Jol gaf, begon hij al te ijlen over 4-4-2. En toen had hij al meteen teruggefloten moeten worden, en had hem even duidelijk gemaakt moeten worden dat wij Ajax zijn! Rik had Martin gewoon even aan het handje mee moeten nemen naar De Toekomst voor een korte tour langs de velden daar... En daar had Rik moeten zeggen: "kijk nou Martin... kijk al die gasten hier nou eens ballen... wij ballen van de F-jes tot het eerste elftal altijd en eeuwig in een 4-3-3 opstelling... dus nu voortaan lekker je smoel houden over 4-4-2..." Maar terugfluiten is aan Rik niet besteed. Bij Rik kun je alleen naar je centen fluiten. Er valt bij hem geen enkele vorm van daadkracht te ontdekken. Van den Boog die met zo'n slappe ruggengraat alleen maar rechtop blijft staan vanwege de door hem ongetwijfeld zo gewaardeerde stok in zijn reet. Toen de kritiek op Jol ernstige vormen begon aan te nemen, riep Rik nog heel hard "Jol blijft. Punt". En ongeveer een week later informeert hij al bij Frank de Boer of hij openstaat voor een mogelijke positie als hoofdtrainer. Natuurlijk allemaal onder het mom van "we moeten natuurlijk wel een backup-plan hebben". En aan de andere kant natuurlijk Uri Coronel. Coronel die ik echt heel erg hoog heb zitten. En behalve het feit dat hij hardnekkig een fel tegenstander blijft van de terugkeer van het enige echte logo, in mijn ogen 'n groot Ajacied. Maar als je dan zo'n rapport schrijft, dan moet je er natuurlijk alles aan doen om de hoofdpunten uitje rapport te bewerkstelligen. En als dan ook nog eens de allergrootste Ajacied allertijden zijn hulp aanbiedt, dan moetje die gelegenheid natuurlijk met beide handen aangrijpen. Even de persoonlijke gevoelens buiten beschouwing laten en het belang van Ajax voorop stellen. Danny, weet jij wat de overeenkomst is tussen mij en Sinterklaas? Ehhhh... dat er bijna niemand is die nog In Je gelooft? Haha grappenmaker... neehee, we vertrekken allebei op 6 december en nemen onze staf mee! Maar hét voorbeeld van hoe je een club volledig ten gronde richt is natuurlijk Henri van der Aat, "onze" commercieel directeur. Want het is bij Ajax allang vergeten, maar hoe je het ook wendt of keert, een voetbalclub is van de supporters. Wij zijn Ajax! En Van der Aat zorgde ervoor dat supporters zich niet meer serieus genomen, of betrokken voelen bij de club. Deze bij de Rabobank-wielerploeg weggetrokken gladjanus heeft het voor elkaar gekregen dat supporters zich niet meer dan een nummer voelen, en soms nog minder dan dat. Je mag je knaken in de clubkas storten, maar voor de rest moet je lekker je muil houden, zo'n houding. En dat je flink mag storten blijkt wel uit de door Henri bedachte prijzen voor de poulewedstrijden van de Champions League. En dat allemaal terwijl het juist Van der Aat (en zijn team van communicatiemanagers] zou moeten zijn die dat gevoel wegneemt bij supporters. Ach, ik kan alleen maar hopen dat het ontslag van de campingelftaltrainer het begin betekent van de (broodnodige] grote schoonmaak. De Meersche Helden 2010 Maar even terug naar de wedstrijd van vanmiddag 12.30 uur In mijn ogen de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Uit en thuis behoor je gewoon van ze te winnen. Anders zit er een enorme vlek op de aanstaande kampioensschaal. Ik durf trouwens ook weer te denken aan een kampioenschap. Een kampioenschap dat met Jol en zijn Ajax-onwaardige voetbal nooit en te nimmer bereikt zou worden. Maar met Frank de Boer? Met De Boer aan het roer? Joe Wish Pagina 3D

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 31