"Bovendien behoeft de directie voor bepaalde besluiten goedkeuring van de RvC. Op grond van het bepaalde in de statuten van de vennootschap, alsmede het bepaalde in het directiereglement en het RvC-reglement zijn besluiten die goedkeuring behoeven van de RvC o.a.: Een besluit omtrent benoeming, schorsing, ontslag van de hoofdtrainer/coach betaald voetbal." (Rapport Coronel p.112008) De directie is, onder voorbehoud van goedkeuring van de Raad van Commissarissen, verantwoordelijk voor het aanstellen van de trainer en dus ook voor het aanstellen van de eventuele staf die met de trainer meekomt. Wie was het ook alweer die voorzitter van de RvC ten tijde van de aanstelling van Van Basten en Jol? Juist! Uri Coronel. Dezelfde man die na het schrijven van het rapport direct werd aangesteld als voorzitter, en die meteen vanaf de eerste dag van zijn functioneren de belangrijkste aanbevelingen in de prullenbak gooit. Uri Coronel is dé man geweest die zijn eigen aanbevelingen in de praktijk had kunnen brengen. Hij is de man geweest die duidelijk zijn stempel had kunnen drukken, maar het om wat voor reden dan ook heeft nagelaten. Het Rapport Coronel: Deel 2 - De aankopen Eén van de technische aanbevelingen waar erg weinig mee is gedaan is het aantrekken van nieuwe spelers. Het Rapport Coronel is duidelijk: "De spelers van het eerste elftal moeten voor het grootste gedeelte uit de eigen opleiding komen. Spelers die worden aangetrokken moeten bepalende/dragende spelers zijn of jonge talentvolle spelers. Het aantrekken van spelers voor de breedte belemmert doorstroming van de eigen jeugd en moet worden vermeden." (Rapport Coronel p.24, 2008) Laten we nu eens kijken naar het transferbeleid onder Martin Jol. Het draait hier dus om aankopen die vermeden moeten worden. Dat zijn aankopen 'voor de breedte', omdat ze de jeugd belemmeren □f omdat ze niet bepalend of dragend zijn. Laten wij eens een klein rijtje aankopen van Martin Jol bekijken: Atouba, Ze Eduardo, Kerlon, Mido, Tainio Van Ze Eduardo en Kerlon kan men nog zeggen dat het jonge talentvolle spelers waren. Een weldenkend mens vraagt zich dan natuurlijk direct af hoe de scouting van AJAX talent heeft beoordeeld, maar Coronel zou hun 'talent' nog aan kunnen dragen als rechtvaardiging voor het aantrekken van die spelers. Het is overigens maar de vraag of Ze Eduardo en Kerlon ooit echt hebben bestaan... Zo vaak zijn ze niet gesignaleerd op De Toekomst. De transfers van Atouba, Mido en Tainio dienden toch echt wél vermeden te worden. Dit zijn spelers die niet dragend zijn, niet bepalend zijn en echt alleen maar jonge spelers uit de eigen opleiding in de weg zitten, mochten ze kunnen spelen. Dat laatste is in het geval van Atouba al niet eens meer aan de orde en ook van Tainio is het maar afwachten of hij ooit een cent krijgt. Natuurlijk zijn er ook spelers gehaald die wel een bijdrage leveren aan AJAX. Zo kan men El Hamdaoui, De Zeeuw en Ooijer linken aan de periode van Jol. Echter, daar draait het niet om. Het draait om aankopen die vermeden hadden moeten worden. Er zijn nu drie aankopen gedaan die, in het geval van Atouba erg veel geld kosten, en in de andere gevallen niets bijdragen aan de situatie bij AJAX. Deze aankopen hadden vermeden moeten worden! Uri Coronel had hier stelling in kunnen nemen, maar heeft het niet (openlijk) gedaan. Het maakt hem als persoon, en de uitvoering van het rapport, bijzonder ongeloofwaardig. En voor nu, veel plezier bij de wedstrijd en doe geen gekke dingen. Dat doen wij ook niet. Mazzel, De redactie van AFCA.NL www.afca.nl De Meersche Helden 201Q Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 29