Rik van den loog Interview Is Ajax bereikbaar voor Johan Cruijff? "Ajax is altijd bereikbaar voor Johan Cruijff, sterker nog; ik heb in het verleden pogingen ondernomen om met hem in contact te komen. Je zou gek zijn om zo'n man met zoveel kennis en historie bij Ajax te negeren. Ik hoop dat het er nog een keer van komt, want ik heb veel respect voor hem en dan hoop ik ook dat ik hem kan vertellen wat er allemaal gebeurt. Hij moet het ook doen met berichtgeving van allerlei bronnen Ik denk dat zijn visie, mening en inhoud niet zover van die van ons af zit. Alleen je moet de tijd vinden om dat eens met elkaar te bespreken, en ondertussen een ieder in zijn waarde laten. Én zonder dat het een mediaspektakel wordt. Ik word betaald om dit bedrijf te leiden en dat doe ik ook, en dat zal ik ook nog wel even blijven doen." Denk je dat Cruijff ooit een functie zal bekleden bij Ajax? "Nee, dan had hij dat wel in de afgelopen 25 jaar gedaan. Als ik de berichten mag geloven wil hij dat zelf ook niet. Nogmaals Johan heeft zijn rol, en in die rol moeten we hem respecteren en dan hoop ik dat hij toegevoegde waarde voor Ajax kan hebben. Daarom zou het mooi zijn als we in de toekomst als maatjes kunnen discussiëren, want ook hij ligt net als Ajax steeds onder vuur bij een deel van de buitenwereld. Het zou leuk zijn als de onderlinge verhoudingen goed zijn en dat is goed voor Ajax, dus dat is goed voor ons. Ik hoop dat het er van komt, we hebben allebei hetzelfde ideaal: dat is Ajax en dat staat boven alles." Rapport Coronel, staat dat ergens in de boekenkast of wordt er daadwerkelijk iets mee gedaan? "Het grappige is, er staan 38 aanbevelingen in dat rapport. Van die 38 aanbevelingen zijn er dertig voor de volle honderd procent geïmplementeerd, dus die zijn gewoon uitgevoerd. Dus laat iedereen ophouden met dat gezeik! Ik word er echt moe van. Vier aanbevelingen zijn onder constructie, een aantal kunnen niet worden doorgevoed. Ajax van de beurs halen bijvoorbeeld, dat is onderzocht en bleek geen optie. Soms doen we concessies aan de aanbevelingen uit het rapport. Ik doe een concessie om André Ooijer aan te nemen. Je hebt een oude rot nodig, een leider met een beetje hufterigheid. Goed voor de andere jongens. En als een trainer roept: 'ik heb toch een breekijzer nodig en dit is de beste en goedkoopste oplossing', ja, dan halen we Mido. Dan kan de buitenwereld zeggen dat is niet honderd procent volgens dat rapport. Dat klopt. Dat is één van die vier aanbevelingen die we dan even negeren. Maar Mido heeft zijn waarde al wel bewezen. Dus wat is wijsheid?" Ajax en haar supporters; dat gaat niet altijd even makkelijk samen. Worden wij, de supporters, wel serieus genomen of zijn we er alleen maar om tekorten te dichten? (denk hierbij aan de jaarlijkse verhoging van de seizoenkaarten en de Ajax-kaartenmarkt) "Ik denk dat het omgekeerd is, ik vind het waanzinnig goed gaan met de supporters. De benaderbaarheid en de manier waarop we met elkaar omgaan is over het algemeen goed en er is wederzijds respect, dat is belangrijk. Natuurlijk zijn we het wel eens met elkaar oneens, maar het is mooi om het eens te zijn over het feit dat we het oneens zijn met elkaar. Ik ben ook beleidsbepaler, ik zal in alle redelijkheid beslissingen nemen die Ajax niet schaden. Als ik bijvoorbeeld de seizoenkaartprijzen van Ajax vergelijk met die van de rest van Nederland, dan betalen mensen bij Ajax niet teveel. Het lijkt veel boven de tweehonderd euro, maar als ik het uitreken per wedstrijd dan kom ik uit op precies dertien euro. Als je als voetbalsupporter bij IJsselmeervogels gaat kijken in de topklasse, betaal je €7,50 per wedstrijd. Als je kijkt in de Arena, en dan zit je wel op de goedkoopste plek, maar dan betaal je nog niet eens zoveel. Kijk eens in de Champions League, wij waren voor sommige tribunedelen goedkoper dan FC Twente en wij spelen tegen AC Milan en Real Madrid. Alles zit in 'm in de communicatie. Als ik dat na die tijd uitleg dan zeggen supporters vaak dat ik eigenlijk wel gelijk heb. Ik vind ook dat het nog altijd veel geld blijft. Maar ik vind tevens dat we heel erg open zijn naar de supporters. Af en toe flikken ze wel eens wat en dan hebben we weieens woorden. Je moet nooit Ajax schaden, dat moet je gewoon niet doen." De Meersche Helden 201 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 25