Rik van den. Boog Interview Denk je dat er tijdens de winterstop spelers weggaan, of blijft de selectie in tact? "Ik riep dat vorig jaar, we hebben een plan gemaakt waarin we niemand hoefden te verkopen. We hebben af en toe bij elkaar gezeten cm dat financieel voor elkaar te krijgen, maar dat wilden we. Het was ons niet in dank afgenomen als we vorig jaar in de winterstop bijvoorbeeld Luis (Suarez, red.) hadden verkocht. Ook niet als we er heel veel geld mee hadden verdiend. En gelukkig hoefden we hem ook niet te verkopen. Er is nu helemaal geen noodzaak meer cm spelers te verkopen. We hebben alles onder controle, zonder dat we een speler hoeven te verkopen. Ik blijf het herhalen in hoeverre ik kan: Ajax heeft verlies geleden, maar dat betekent niet dat we schulden hebben! Het blijft natuurlijk wel zo dat als er een club komt en die biedt heel veel geld, en de desbetreffende speler wilt naar die club, waar hij ook nog eens veel meer geld kan verdienen, dan zijn wij de laatsten die hem tegenhouden. Sommige spelers kun je niet in de weg staan. Maar niet vier spelers tegelijk. Er zijn wel een paar posities waar ik zorgen over heb. Een linksbuiten, een rechtsbuiten en linkshalf hebben we niet echt. We hebben wel een aantal jongens die er aankomen, maar die zijn er nog niet. Maar op zich staan we er geweldig voor We hebben een jong elftal en de meesten komen uit de eigen gelederen." Spelers als Rommedahl en Pantelic zijn afgelopen seizoen vetrokken, en nu wordt er steeds gezegd dat Ajax dat type spelers mist. Waarom heb je ze dan laten gaan? "De eerste maanden werd Pantelic uitgejoeld en weggehoond. Pantelic heeft het daarna heel goed gedaan. Rommedahl is uitgeleend geweest omdat hij niet goed genoeg was en veel te weinig speelde. Vorig jaar heeft hij bij Ajax een goed seizoen gedraaid, al was hij voornamelijk invaller Tegen een salaris waarmee ik twintig jeugdspelers kan onderhouden. Dus hebben we gezegd; we willen het salaris aanpassen en daarmee waren we in onderhandeling. Hij wilde meer jaren en wij wilden dat eigenlijk niet. Tijdens die onderhandelingen kreeg hij een salaris aangeboden in Griekenland dat factor twee hoger was dan dat hij hier verdiende, en ook nog netto en voor drie jaar Ja dat is all in the game, soms verlies je een speler Dat was jammer want hij paste in de breedte wel bij deze spelersgroep." Ben je bang dat Martin Jol in de winterstop weggaat bij Ajax? "Nee, daar ben ik niet bang voor Martin is aan een karwei begonnen en naar mij toe heeft hij aangegeven dat hij het karwei wilt afmaken. En als hij toch een andere keuze maakt, dan handel ik dat op dat moment af naar eer en geweten, en wat op dat moment het beste is om te doen. Maar op dit moment is er geen sprake van." Johan Cruijff geeft ook zijn ongezoute mening over Ajax. Wat vind je daarvan? "Als iemand mij aanspreekt en die persoon geeft kritiek, dan vind ik dat prima, daar ben ik blij mee, want ik leer alleen maar van kritische noten. Ik leer niet van positieve opmerkingen. Daar word ik alleen maar gemakzuchtig van. Hij begon met columns waarin stond dat iedereen weg moest. De manier waarop hij dat deed, daar kun je een discussie over opzetten. Ik zou daar niet voor kiezen. Het voelde weinig respectvol en dat is jammer Als ik kritiek heb op iemand dan loop ik naar hem toe en zeg hem dat, en dan bepaalt hij of-ie er wat mee doet. Misschien is Johan ook niet altijd op de hoogte van hoe zijn woorden gebruikt worden, maar ik weet zeker dat hij Ajax een heel warm hart toedraagt. Later is hij ook meer gericht geweest in zijn kritiek. De aspecten in zijn kritiek die goed zijn voor Ajax pik ik op. Het gaat om Ajax. Dat moet boven alles staan. Tussen kritiek, suggestie en eigen mening zit een verschil. Waar ik Johan heel erg in respecteer is dat hij kritiek geeft op technische dingen waarin hij een fenomeen in is. Er zijn veel mensen in onze omgeving die over dingen rapporteren of dingen zeggen die compleet onwaar zijn. Daar heb ik wel eens moeite mee, dan denk ik: waar hebben jullie het □ver?" Pagina 23 De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 24