Wat ben jij een zielig ventje Pepperoni Het kan dooien het), kan vriezen, ik 9a en /pak mijn biezen. at een maand was november en wat een begin had december voor Ajax. In een tijdsbestek van een aantal weken lieten de veelal ongeïnspireerde Ajacieden een totaal van tien punten liggen en mogen we wederom weer hopen op een weergaloze inhaalrace na de winterstop met dit keer hopelijk wel een 1e plek aan het einde van de rit. Geloof heb ik er zelf niet in, want als ik de selectie bekijk lopen er teveel al een behoorlijke periode rond die al lang en breed met hun gedachten bij een buitenlandse club zijn. Na de schandelijke 1-1 tegen NEC werden diverse spelers gevraagd naar hun visie, mening en excuus en voor de zoveelste keer wisten ze weinig meer uit te brengen dan "tja, het was niet best" of "het zat er vandaag gewoon niet in" maar ja die tekst en uitleg staat al dik tien jaar bovenaan op pagina één van de Ajax mediatrainingscursus. Ach we moeten dan maar denken dat het nog jonge honden zijn en als je dan na negentig minuten ploeteren een microfoon in je snufferd gedrukt krijgt komt er misschien niet echt iets zinnigs uit, maar waar ik wel pissig van word is de ondertussen welbekende reactie van Soprano Jol. Na ieder gelijkspel of verlies moet Jol bekennen dat de tegenstander Ajax onder druk wist te zetten en zijn spelers hier wederom geen reactie op hadden. Als het over de doelkansen gaat reageert hij Jol(l)ig dat de tegenstander wel over buitenspelers beschikte die hij zo graag zou willen hebben. Wanneer er gevraagd wordt naar de potentie van het elftal, is het elke keer weer de schuld van zijn voorganger die zoveel geld mocht besteden dat er nu geen knaak meer over is voor de oh zo gewenste versterkingen. Niet snel zal ik persoonlijk roepen om het vertrek van een trainer, omdat het lang niet altijd de oplossing is of voor verbetering zorgt (het laatste decennia spreekt wat dat betreft voor zich), maar volgens mij is voor Jol wel zeker het moment aangebroken om elders zijn heil te zoeken en anderen de kans bieden om wel een succesvol team te creëren. Als je bij Ajax als trainer aan de slag gaat, dien je minimaal ruimte te creëren voor aanstormend talent dat zich wekelijks ontwikkelt op De Toekomst en dat er genoeg talent te vinden is in de jeugdselecties, bewijzen bijna al die tegenstanders die de Arena de laatste tijd verlaten met dure punten op zak, want het komt maar al te vaak voor dat die ploegen goed draaien vanwege de inbreng van (oud) Ajacieden. Dus Martin Jol, stel je niet zo aan en geef niet voortdurend af op de lege portemonnee, de betere tegenstander of de vormcrisis van Suarez. Er is voldoende kwaliteit om te winnen en met vleugels te spelen, dus wees niet zo'n verschrikkelijk zielig ventje ook jij heb laten zien dat je Ajax geen kampioen kon maken. Een grote bek zonder resultaat. De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 13