Bandieri battle South-Crew aast de werkzaamheden aan megadoeken, balustradedoeken en tekstdoeken proberen we als South Crew zijnde ook te helpen bij tal van activiteiten. Door mee te werken als vrijwilligers aan deze activiteiten willen we laten zien dat we betrokken zijn bij het wel en wee van onze club. 1 van deze activiteiten is de jaarlijks terugkerende bandieri battle georganiseerd door de Supportersvereniging Ajax (SVA). De bedoeling is om leden van de Jonge Schare (kinderen tussen de 13 en de 17 jaar) in te wijden met het maken van kleine spandoekjes (bandieri's) en ze de mogelijkheid geven een wedstrijd van Ajax te bezoeken. Weken van te voren werd er druk heen en weer gemaild tussen SVA en de South Crew cm alle randvoorwaarden te scheppen. Voor zo een dag moet veel geregeld worden stof, verf, kwasten, zeil, lunch, programma, ontwerpen, stiften, stoelen, tafels, beamers, etc. 16 oktober 2010 was het eindelijk zover. 34 deelnemers (jongens en meisjes) hadden zich dit jaar ingeschreven om mee te doen! De groep werd verdeeld in 2-en. 1 groep begon met een rondleiding door de ArenA, de andere groep mocht bandieri's maken. Het is prachtig om te zien hoe enthousiast ze allemaal zijn en hoe ze Ajax "beleven". Heel fanatiek is er gewerkt aan de bandieri's en de resultaten mochten er zeker zijn! Het is goed om te zien dat ook de jeugd creatief en ludiek is, enkele eigenschappen die horen bij een Ajax supporter. Toby Alderweireld en Christian Eriksen kwamen, als ambassadeurs van de Jonge Schare, langs om de gemaakte resultaten te bewonderen. Een zeer leuke, welkome verrassing voor iedereen. Gelukkig was er voldoende tijd voor het maken van foto's en het geven van handtekeningen. Een jury bestaande uit South Crew en SVA heeft de gemaakte bandieri's beoordeeld op ontwerp, creativiteit originaliteit en uitvoering. De 2 prijswinnaars wonnen een gesigneerd shirt van Ajax beschikbaar gesteld door de SVA. Hopelijk zien we deze jongens en meiden vaker op de diverse tribunes in de ArenA. Voor ons is het een manier om bij te dragen aan een stukje overdracht van onze supportersbeleving aan de jeugd. De jeugd heeft de toekomst! PS Vooral voor de oudere generatie hebben we nog mooie t-shirts in onze merchandise. Het shirt met de oude Meer is nog verkrijgbaar in diverse maten! Je kunt het bekijken op onze website www.sthcrw.nl en eventueel bestellen door een mail te sturen naar infc@sthcrw.nl Pagina 5 De Meersche Helden 201Q

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 6