In memoriam Dé van Minden i' □ms zijn en van die fanatieke Ajax supporters die niet direct worden herkend wanneer hun naam wordt genoemd. Maar als er dan iets verder op ingegaan wordt, dan is het van: 'ohhh.. die'. Dé van Minden was zo'n persoon. Voor de meeste supporters wellicht niet direct herkenbaar, maar Dé was een echte: jarenlang bezocht hij de wedstrijden van zijn favoriete club, zowel uit als thuis. Hij was er bijna altijd. Met zijn auto ging hij heel Nederland door cm zijn duppie te zien spelen, en dat deed hij tot op zeer hoge leeftijd. Meestal had hij niet eens een wedstrijdkaartje, maar toch kwam hij altijd overal binnen. Dat kwam misschien ook omdat hij een perskaart had, hoe hij daar aan kwam weten we niet. En zeg nou eerlijk; wie weigert en nou een man van achter in de tachtig, die helemaal uit Amsterdam komt om zijn Ajax in Enschede te zien spelen. Dé was ook een graag geziene gast bij de trainingen van Ajax, eigenlijk waren de trainingen dan niet de belangrijkste reden om naar het supportershome te gaan. Nee, Dé z'n voornaamste reden was even ouwehoeren met de vaste bezoekers en cm, zeker niet onbelangrijk, een kaartje leggen. Tot een half jaar geleden deed hij dat dikwijls meerdere keren per week. Ook was Dé één van 'De mannetjes van AT5', die bij de lokale Amsterdamse tv-zender altijd hun visie over Ajax ventileerden. Jarenlang heeft Dé dat gedaan. Dé was een graag gezien persoon, helaas liet zijn gezondheid het de laatste maanden niet meer toe om naar Ajax te gaan. Hij was een echte Amsterdammer die nooit verstek liet gaan bij zijn Ajax. Tot een half jaar geleden reed hij nog zelf in zijn auto overal naartoe. Dé zou in december 95 jaar zijn geworden. Via deze weg willen wij zijn familie en vrienden sterkte wensen bij het verwerken van dit verlies. Dé, je was een echte Ajacied, we zullen je nooit vergeten. Dé met kleinzoon Dexter De Meersche Helden 2Q10 Pagina 4

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 5