P® mm [M^iï^ODT] D n de vorige uitgave van De Meersche Helden hebben we ons hardop afgevraagd in hoeverre Martin machtig genoeg was om ook in Europa succesvol te zijn. Na de oorwassing in Madrid was het herstel thuis tegen AC Milaan en AJ Auxerre voldoende. Hoewel achteraf het gevoel bleef hangen dat er meer dan een punt te halen was tegen de Italianen staan we er na de overwinning tegen Auxerre na 3 wedstrijden redelijk voor. Met de uitwedstrijd tegen AJ Auxerre op het moment van schrijven nog voor de boeg, hebben we een Europees vervolg na de winterstop in eigen hand en houden we na een midweekse overwinning in Auxerre zelfs nog kans om door te gaan in het miljoenenbal. In de vaderlandse competitie doet het Ajax van Jol het momenteel redelijk goed, waarbij de nadruk op redelijk ligt. Nadat we een paar weken geleden nog nummer 1 stonden met twee punten voorsprong op de achtervolgers staan we momenteel met drie punten achterstand op de derde plaats. Onverwacht verlies in eigen huis tegen FC Utrecht en een gelijkspel op Woudenstein tegen Excelsior zijn hier verantwoordelijk voor. Het gelijkspel in Enschede hadden de meesten vooraf wel ingecalculeerd. Opvallend is dat het team makkelijk scoort maar dat het wel erg snel in de problemen komt wanneer de tegenstander vroegtijdig druk zet en fysiek de duels aangaat. Wanneer de tegenstander het niet toelaat dat Ajax kan voetballen zijn 'Jol's eleven' erg kwetsbaar en mist Ajax 1 of meerdere spelers die het team bij de hand nemen en de goede kant op sturen. Hier ligt voor Martin nog een behoorlijke uitdaging: zijn spelers met die fysieke tegenstand om te laten gaan. Terugvechten of door een hoog baltempo te voeren de duels ontwijken. Het laatste ligt het meest voor de hand. De aankopen van Jol lijken vooralsnog prima te voldoen, üoijer heeft inmiddels zijn eerste minuten gemaakt en straalt, op een paar fouten na, de onverzettelijkheid uit die achterin soms nodig is. Mido is nog altijd iets te zwaar maar heeft al kort laten zien als prima aanspeelpunt te kunnen fungeren op het moment dat dit voorin nodig is. De grootste aankoop van Jol, Mounir El Hamdaoui, heeft inmiddels zijn draai gevonden. Samen met Luis Suarez (7x) heeft het spitsenduo al 17x het net gevonden in 11 competitieduels. □aarbij moet worden opgetekend dat Ajax, en dan met name de ongelukkige Luis ook al een dozijn keer het houtwerk heeft geraakt. Mounir staat momenteel bovenaan in het topscoorderklassement en de doelpunten die hij maakt worden steeds mooier. De thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen was, ondanks dat het maar 3-1 werd, genieten voor de toeschouwer. Mede dankzij twee wonderschone doelpunten van Mounir. Genieten dus, voorin zit het wel snor. Tussen Miki en Jol is het inmiddels alweer koek en ei, alleen is het nog altijd wachten totdat het Servische wonderkind daadwerkelijk laat zien wat hij kan. Van de trainer krijgt hij veel vertrouwen en dat zal hij de komende weken wel moeten gaan terugbetalen. Doet hij dit niet dan zal hij wellicht, hoe fit ook, genoegen moeten nemen met een bijrol. De grootste uitdaging voor de komende tijd lijkt het gretig en tevreden houden van de groep. Met Ooijer, Oleguer, Aldeweireld, Vertonghen, Anita, Blind en Van der Wiel in de achterhoede, De Zeeuw, De Jong, Emanuelson, Enoh, Lindgren, Eriksen en Tainio op het middenveld en Sulejmani, Mido, Suarez, Mounir en Jozefzoon in de voorhoede, heeft hij keuze genoeg. Met opnieuw een groot aantal wedstrijden in een paar weken is de speelkalender tot de jaarwisseling vol. Wil Jol de traditie van veel puntverlies in de donkere maanden voor kerst doorbreken zal hij zijn spelers tijdig rust moeten geven en ervoor zorgen dat de vervangers gemotiveerd en scherp aan de start verschijnen. Als dat hem lukt blijft de groep verschoond van onderlinge conflicten en irritaties en kan het een mooi seizoen worden. De Meersche Helden 2Ü10 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 35