Urby, wij willen het via deze weg ook nog een keer proberen: 'Directieleden en bestuurders zijn passanten bij een voetbalclub. De echte liefhebber staat op het veld of zit op de tribune. De liefhebbers die op de tribune zitten, willen dat je blijft en dat je samen met ons en de andere liefhebbers op het veld de basis gaat leggen voor de toekomst.' 'Ajax is niet van de dagelijkse leiding, maar Ajax is van de supporters en jongens als jij van de eigen opleiding, maar bovenal van de liefhebbers die weer prijzen willen winnen...' Urby moet blijven! FOUTIEF HANDELEN POLITIE In de aprileditie van De Meersche Helden berichtten wij al over de acties die gaande zijn tegen het onjuiste politieoptreden. Directe aanleiding was toen de onterechte en onnodige insluitactie na de wedstrijd Ajax-Juventus. Dit falen van de politie staat niet op zich. Naast deze insluitactie was er bijvoorbeeld ook de nutteloze actie bij café Alcatraz. Wie dacht dat belachelijke optredens van de politie gestopt waren, heeft het goed mis gehad. Voor de interland tussen Nederland en Zweden, gespeeld in de Amsterdam Arena op dinsdag 12 oktober 2010, zijn 34 supporters opgepakt. De politie probeert dit soort acties recht te praten door persberichten uit te geven die bol staan van de leugens. Het meest frappante kwam echter een dag na de arrestatie. Terwijl de supporters op de wedstrijddag gearresteerd werden voor 'verstoring van de openbare orde', is de aanklacht uiteindelijk veranderd in 'poging tot verstoring van de openbare orde'. Aangezien de verstoring zelf een overtreding is (en dus geen misdrijf), is een 'poging tot verstoring' niet strafbaar. Hoogstwaarschijnlijk zal er geen boete uitgedeeld gaan werden, omdat de Officier van Justitie nooit het eten van een hamburger als strafbaar feit zal zien. Het zou dus weer met een sisser af kunnen lopen. Wij van AFCA.nl laten dit niet met een sisser aflopen en zullen proberen de bal terug te kaatsen in de richting van de politie. Wij doen dit nog steeds in nauwe samenwerking met de advocaat die betrekken is bij de AFCA supportersclub en bij de SAC. Op verschillende niveaus werken wij dus nauw samen om dit soort wantoestanden in de toekomst te voorkomen. Wij zijn altijd op zoek naar meer van dit soort situaties waarin de politie foutief heeft gehandeld. Mocht jij je een situatie kunnen herinneren waarvan jij denkt dat die niet pluis is, meld dit dan bij □ns. Wij zullen dit soort acties bundelen en waar nodig zal er verdere actie ondernomen worden. We boeken vooruitgang! WAAR BLIJVEN DE STOELTJES? Tussen de verschillende sportieve en financiële perikelen door, willen wij vanaf deze plaats nog maar eens een heikele kwestie onder de aandacht brengen. Het is ons, en velen met ons, nog altijd een doorn in het oog cm in ons eigen stadion pijn aan de ogen te krijgen wanneer we naar de bontgekleurde tribunes kijken. Wij vragen ons af waarom er nog altijd niet is overgegaan tot het plaatsen van slechts rode en witte stoelen. Om zodoende die bak een uitstraling te geven waar je als Ajacied wel mee leven kunt. Zoals bekend mag zijn, zijn de huidige zittingen al een paar jaar afgeschreven. Die afschrijvingsdatum werd door verschillende Ajax-besturen altijd als argument gebruikt om niets te doen. Dat argument kan dus allang niet meer gebruikt worden, en na diverse vage toezeggingen de afgelopen jaren, weigert men nog steeds om daadwerkelijk tot actie over te gaan. De Meersche Helden 201Q Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 29