r a Shakira haat politie [en honden) Stempel dogstoo Dk heb sinds enige tijd twee katten, een tweeling. Het zijn broer en zus. En het zijn soms schatten van beesten, maar soms zijn het ook echte hooligans. Vechten met elkaar, dingen slopen, u kent het wel. Ze zijn gelukkig makkelijk uit elkaar te houden. Broertje "Fidel Chivu" is namelijk zwart-wit gevlekt en zusje "Shakira Suarez" is wit-zwart gevlekt. Maar daar gaat het nu niet om. Waar het om gaat is het volgende. Ik heb al vaker columns geschreven voor o.a. het fanzine "Dapp're Strijders" en ook voor "De Meersche Helden". Ik heb het daarover gehad met mijn katten, onder andere vanwege het feit dat ik geen inspiratie had. Alhoewel, inspiratie was er wel, maar ik kreeg het niet op papier. Shakira had al eerder aangegeven dat ze wel wat ideeën had en dat ze me zou willen helpen. Fidel maakte zich er niet druk over, zijn prioriteiten liggen op het gebied van eten en slapen. Hoe dan ook: Shakira begon over het feit dat ze niet snapt dat de politie weer eens een nieuw 'speeltje' heeft gevonden om voetbalsupporters te pesten. Uiteraard vroeg ik wat ze bedoelde. En ze doelde op de term "A.C.A.B.". Deze term wordt over het algemeen geassocieerd met "All Cops Are Bastards". Niet leuk voor de politie, want stel je voor dat burgers de politie niet aardig vinden. Ze hebben het al zo moeilijk. Maar Shakira zei dat burgers - voetbalsupporters in het bijzonder - nu opeens opgepakt worden als ze een shirtje dragen waarop staat: "ACAB - All Cops are Basterds". Lijkt mij en Shakira een vorm van vrijheid van meningsuiting, maar zo denken de cops er niet over. Nu worden ook supporters met alleen de letters "ACAB" op hun shirt of sjaal opgepakt. Maar wie zegt dat ACAB niet gewoon staat voor "Always Carry A Bible" of "Acht Cola Acht Bier"? En het wordt nog erger. Shakira liet mij een foto zien van een shirtje waarop vier cijfers te zien zijn: 1 -3-1 - 2. En wat blijkt? Door het dragen van dit shirt loopt je het risico om opgepakt te worden wegens provocatie/opruiing, het beledigen van een ambtenaar in functie en zelfs wegens potentiële verstoring van de openbare orde. Waarom? Omdat 1 - 3 - 1 - 2 zou kunnen staan voor ACAB, 'dus' All Cops Are Bastards. En dit verzin ik niet, een aantal van jullie die dit lezen hebben dit mogen ondervinden. Tegenwoordig zijn er diverse varianten op het ACAB-fenomeen. Een mooi voorbeeld is een t-shirt met een fruitautomaat erop afgebeeld. En welke symbolen vallen er? Een Appel, een Citroen, een Ananas en een Banaan. U raad het al: ACAB. Benieuwd of dit door de cops ook als provocatie wordt gezien. Moet niet gekker worden. AND Hoe dan ook, ik ben benieuwd hoe dit verder zal ontwikkelen. Het zal waarschijnlijk wel weer overwaaien, maar aan de andere kant, met de politie weet je het nooit. En terwijl Fidel nog eens gaapt en Shakira haar ACAB- shirt probeert aan te trekken, eindig ik met: ACAB - All Cats Are Beautiful. Leipe kattenshit ouwe, Stempel Pagina 25 De Meersche Helden 2Q10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 26