Mick Harren Interview De Arena of de Meer? "Toch de Arena, je krijgt nooit meer de sfeer van vroeger terug, dat kan niet. Als je het Olympisch of de Meer had verbouwd tot een modern stadion van deze tijd, dan had je ook hekken en kooien gekregen. De Arena is heden ten dage toch een van de mooiste stadions." Hoe is jouw verhouding met de Ajax supporters? "Je moet als artiest niet denken dat de supporters voor jou komen wanneer je optreedt in de Arena tijdens een voetbalwedstrijd. Supporters willen maar één ding en dat is Ajax zien voetballen. Ikzelf ben nooit uitgejoeld in de Arena, gelukkig niet. Ik heb respect voor de supporters die elke wedstrijd in de Arena zijn, en zeker degene die ook nog alle uitwedstrijden bezoeken. Als ik ook gevraagd word om op te treden bij supportersfeesten dan ben ik er zeker bij. Ik heb dat al meerdere malen voor Ajacieden opgetreden, bijvoorbeeld voor Taxi Piet en Joark, zo'n twee a drie jaar geleden en tevens toen Joark 45 jaar werd. En zo zijn er nog wel een aantal optredens geweest. En dat werd altijd zeer gewaardeerd." Het lied 'leef je droom',wat je hebt geschreven ter nagedachtenis van André Hazes, had je die al op voorhand klaar liggen? "Oorspronkelijk had ik dat nummer voor Hazes geschreven, natuurlijk zeggen mensen ja dat kan hij nu makkelijk zeggen. Het nummer had ik twee jaar voor zijn dood al klaar liggen, maar Jan Buis die toen in de begeleidingsband zat van Andre zei mij toen dat het heel moeilijk zou worden omdat Andre eigenlijk niks meer opnam. Hij begon wat doof te worden en het werd steeds moeilijker voor Andre om nieuwe nummers op te nemen. Maar toen Andre overleed was mijn idee om er een ode nummer van te maken, dan zou ik alle coupletten veranderen en het refrein zo laten want dat hoorde wel bij Andre. Nou dat heb ik gedaan en twee dagen later stonden we in de studio, maar achteraf was het waarschijnlijk niet het goede moment. In de telegraaf stond toen een stuk van het overlijden van Andre, en daarnaast stond een stuk tekst met daarin de eerste twee coupletten van het lied. Dat had een paar dagen later gemoeten, dat was beter geweest. Nu was Rachel het er niet mee eens dat ik dat nummer wou uitbrengen. Als iedereen het er mee eens was en ik het nummer zou uit brengen, weet ik zeker dat het een nummer één hit was geworden. Het minste was nog dat ik er eigenlijk geen geld voor wilde hebben, dat werd verdiend wilde ik schenken voor het Hazes beeld. Maar zelfs dat werd niet geaccepteerd." De Meersche Helden 201Q Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 25