Mick Harren Interview Welke Ajax songs heb je gemaakt? "Ajax mijn kampioen en Het is de club, die laatste is eigenlijk een nummer van Guus Meeuwis waar ik een andere tekst en beat op heb gezet. Daar zong ook een kleine delegatie van Ajax supporters op mee. Ik heb inmiddels weer een nieuw nummer binnengekregen, maar ik vind dat we daar te laat mee zijn, het gaat over Ajax in de Champions League. Als we het twee maanden eerder hadden dan had ik hem uitgebracht. Mocht Ajax het heel ver gaan schoppen in Europa dan ga ik er nog over denken." Denk je dat wanneer bijvoorbeeld Maarten Stekelenburg en/of Luis Suarez verkocht worden in de winterstop, Ajax dit seizoen nog kampioen wordt? "Het zijn zeker belangrijke spelers voor Ajax op dit moment. Als ze weggaan is dat zeker een gemis. Stekelenburg is een van de beste keepers, hij pakt punten voor Ajax. Suarez is ook zeer belangrijk, alleen heeft hij het nadeel dat hij vaak valt. En wat krijg je dan; als er een keer echt iets aan de hand is wordt ook gezien als een schwalbe. Maar Ajax moet gewoon kampioen worden, en dat wordt het ook." Wie vind jij de beste Ajax speler ooit? "Zonder enige twijfel is dat Johan Cruijff, dat vind ik van kinds af aan al. Overal ter wereld wordt de naam Cruijff aan ons Hollandse kikkerlandje gelinkt. Cruijff is een man die vaak niet het respect krijgt dat hij verdient. Ik vind dat hij het gewoon goed heeft gedaan, hij is een hele goede voetballer geweest en heeft veel voor het land betekend. Wat voetbal betreft is hij natuurlijk geen domoor, hij weet alles van het spelletje." "Er wordt de laatste tijd genoeg gediscussieerd over de uitspraken van Cruijff in de richting van Ajax. Aan dat hele verhaal zullen absoluut twee kanten zitten, maar ik weer zeker dat hij dingen zegt met de beste bedoelingen voor Ajax. Voor mij is er maar een als het over voetbal gaat en dat is Johan Cruijff." Als er iemand bij jou voor de deur staat met een enorme zak geld en het enige wat jij daarvoor hoeft te doen, is het zingen van een liedje voor een andere voetbalclub. Wat doe jij dan? "Dat doe ik niet, al krijg ik een miljoen. Ik zal ook nooit een shirt aandoen van een andere profclub. Ik ben Amsterdammer een Ajacied, ik zal dat nooit verloochenen. Ik zie wel dat sommige collega's dat doen en ook in het Ajax bestand zitten. Persoonlijk vind ik dat dus niet kunnen. Wel kan het zo zijn dat ik als zanger in andere steden optreed, maar ik blijf altijd Amsterdammer" De Meersche Helden 201 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 23