Ion Brandsteder! Ik ga het in deze column hebben over Ron Brandsteder. En ja, ik hoor jullie allemaal al denken "waarom ga je het in vredesnaam over Ron hebben?". Nou, ik wil gewoon dat jullie je eens realiseren wat een enorme waarde Ron heeft voor Ajax! Enige tijd geleden las ik namelijk het bericht dat Ron zijn seizoenkaart voor Ajax heeft opgezegd. Dat is natuurlijk te begrijpen, want de economische crisis heeft Ron natuurlijk ook te pakken gekregen. Maar het tragische verhaal van Ron is ook tegelijkertijd het tragische verhaal van mijn grote liefde Ajax.Want wat gebeurde er toen Ron na 45 jaar zijn seizoenkaart op ging zeggen? Nou, het verhaal is dat Ajax toen maar heeft besloten om Ron lid te maken van Ajax. En dan komen we dus bij het tragische verhaal van Ajax. En de mensen van de ledenraad, die de ziel van de club zouden moeten vormen. Want je zou natuurlijk verwachten dat er in de ledenraad van Ajax mensen zitten die ook daadwerkelijk het beste met Ajax voorhebben. Die een afspiegeling vormen van de verschillende geledingen binnen Ajax. Met als grootste vereiste: wit-rood-wit bloed door de aderen hebben stromen! Maar de ledenraad van Ajax is natuurlijk gewoon een bij elkaar geraapt stelletje bobo's. Het is pas sinds 2006 dat Ajax heeft besloten om bijvoorbeeld ook supporters toe te laten tot de ledenraad. Zo zijn sindsdien bijvoorbeeld Roel, Lola en later ook Joark lid geworden. Vanuit Ajax is natuurlijk best te begrijpen dat de ledenraad eigenlijk een soort vriendenclubje is. Zoveel mogelijk stropdassen om je heen verzamelen en als er dan echt iets moet worden besloten in de ledenraad, dan kun je je vrienden vragen om gunstig te stemmen. Dat zal dan ook wel de reden zijn dat Ron uiteindelijk tot de ledenraad van Ajax mocht toetreden. Prachtig toch om te lezen hoe iemand die geen seizoenkaart meer heeft door Ajax op deze manier wordt gelauwerd?! In gedachten zie ik mijn telefoontje met de afdeling Supporterszaken al voor me. Supporterszaken: "Goedendag. Waarmee kan ik u van dienst zijn?". Ik: "Nou, ik ga inmiddels al zo'n 30 jaar naar Ajax. Heb gedurende die tijd zo'n beetje alle wedstrijden in binnen- en buitenland bezocht. Maar ik wil mijn seizoenkaart opzeggen." Supporterszaken: "Nou, da's jammer, zeg. Maar ja, voor u 10 anderen. Geeft u uw gegevens maar en dan zullen we u zo snel mogelijk een onpersoonlijke schijtbrief sturen om dit te bevestigen.". Ik: "Hartelijk dank daarvoor Maarreh... wanneer wordt ik nu officieel voorgesteld als lid van Ajax en wanneer is de eerste bijeenkomst van de ledenraad?". Supporterszaken: "Meneer het enige wat u nu nog van ons hoort is hoe ik de hoorn op de haak gooi! Mazzel!" Johan Cruijff is echt de enige nog die onze club kan redden. Niet alleen kan hij ons redding brengen van laffe trainers als Martin Jol en consorten. Maar ook de rest van de club zal hij kunnen redden. Hij en de echte Ajacieden om hem heen zijn als enige nog in staat om Ajax een club van en door supporters te maken. Dus geef Johan zo snel mogelijk de botte bijl in zijn handen. En laat hem daar heerlijk mee om hem heen hakken. Dwars door de hele organisatie heen. En dan met echte Ajacieden de club weer opbouwen. En het eerste agendapunt nadat de juiste mensen op de juiste plaats zitten zal zijn het enige echte logo. Geen kutargumenten meer als "het oude logo past niet meer bij het huidige en het toekomstige Ajax..." Toegegeven, die lelijke smurf past inderdaad gua uitstraling wel uitstekend bij het afgrijselijk lelijke voetbal wat Ajax al veel te lang speelt. Maar het oude logo past bij de klasse, de moed, de arrogantie, het roemruchte verleden, EN DE OOGSTRELENDE TOEKOMST van Ajax! JOHAN RED ONS! Joe Wish De Meersche Helden 201 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 17