Voldoening of Vernedering Pepperoni ^e liggen soms misschien dichter bij elkaar dan het lijkt in 't leven. Kijk maar naar veel wedstrijden die bijvoorbeeld Ajax de laatste jaren heeft gespeeld op zowel nationaal als internationaal podium. Nog vers in het geheugen staat de uitwedstrijd tegen Madrid waarin Ajax geen enkele rol van betekenis speelde en het ook makkelijk 10-0 voor de Madrilenen had kunnen worden i.p.v. 2-0. Op sportief gebied was er enkel sprake van vernedering, maar mochten we later in het toernooi een ronde verder komen op basis van het doelsaldo kan er weer van voldoening gesproken worden, daar de schade in Madrid achteraf toch beperkt gebleven is. Een ander voorbeeld waar genoemde zeer dicht naast elkaar te vinden is draagt de naam "de Toekomst", want zeker als je daar dit seizoen de wedstrijden bekijkt van Jong Ajax kan er met voldoening naar 't aantal toeschouwers gekeken werden, de kwaliteit van de warme bal in de kantine, maar regelmatig met vernedering naar het spel. Natuurlijk kan het een keer minder gaan met een team en kan de kwaliteit niet het gewenste niveau bereiken, maar als je kijkt naar een aantal namen in het team van Bryan Roy dan mag je toch betere resultaten verwachten. Voldoening haal ik trouwens wel uit het karakter van een keeper als Jeroen Verhoeven, die altijd een tomeloze inzet toont, of dit nou is tijdens het trainen met Ajax 1 of het spelen van een maandagavondwedstrijd met Jong Ajax. Maar ja, aan de andere kant is het voor zo'n gozer misschien juist weer een vorm van vernedering kijkende naar het competitieniveau. Persoonlijk zou het mij niet verbazen wanneer blijkt dat het gebruikte draaiboek bij Ajax niet in de kast staat onder "Rapport Coronel", maar juist onder "Voldoening S. Vernedering". Onder vernedering zal het bestuur de matige jaren, de weinige prijzen, geen CL en de vele wissels van trainers beschouwen. Onder voldoening zullen ze met stip hun verkregen salarissen hebben staan, hun opgekrikte ego's daar ze nu als Bobo van Ajax in de boeken staan en hun nog immers bevestigde naamplaatje op de deuren van de kantoren binnen de Arena. Dat laatste mag zeker voor Rik, Jeroen en Henri als voldoening aanvoelen, want al jaren houden ze iedereen die de club wel een warm Rood Wit hart toedraagt voor de gek en nog immer zijn zij 't bestuur. Misschien dat voldoening vernedering juist wel de reden zijn dat Ajax qua naam en historie zo'n grote club gewerden is, want we kunnen op schandalige wijze thuis verliezen van Utrecht (1-2), uit van Volendam in de Beker (0-1) in 2008 om maar een paar voorbeelden te noemen of we kunnen □p prachtige wijze in de jaren '90 diverse Europese prijzen pakken. Ajax is zo'n club die eigenlijk geen grijs gebied kent en hierdoor altijd zwart, witte jaren lijkt te draaien. Iedere keer wanneer Ajax in de competitie thuis met maar maximaal 3 goals verschil wint voelt dat voor de supporters bijna aan als een vernedering, want Wij zijn Ajax en winnen moet mooi en gepaard gaan met veel goals, maar waarneer we 34 wedstrijden met 1-0 zouden winnen en de derde ster op het shirt krijgen spreken we allen van een voldoening. Pepperoni Vak 126 De Meersche Helden 201 Pagina 12

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 13