FC Weightwatch United B. van Mokum anwege het feit dat Ajax dik in de min staat op financieel vlak, moet er zwaar bezuinigd worden. En juist dan haalt Ajax de meest corpulente spelers die er - op Andy van der Meyde na rondlopen in de voetballerij. Van die gasten die trainen bij de Weightwatchers, in plaats van op het trainingsveld. Ajax is bezig FC Weightwatch United te worden, en lijkt daar bij vlagen nog baat bij te hebben ook. Het uitduel tegen Excelsior werd opgeleukt door het icoon van volumineusheid: Jeroentje "Pizza" Verhoeven. De doelman betrad het veld met een postuur waarvan menig professioneel sumoworstelaar het angstzweet door de bilnaad zal voelen sijpelen. Maar, hij viel naar behoren in. Oké, hij kan onze topgoalie Stekelenburg niet evenaren, maar sleurde Ajax hoogstpersoonlijk door de penibele blessuretijd heen, waarin de Kralingers enkele levensgrote kansen kregen. Ook Mido vervult de wit-rood-witte spitspositie met een WhoppermenuXL-lijf, én stichtte op zijn manier toch gevaar. Door zijn lengte won hij namelijk vrijwel alle kopduels (en dat is essentieel met het kick-and- rush voetbal dat Ajax al het hele seizoen speelt zonder over kopsterke aanvallers te beschikken) en hield de Egyptenaar voorin veelvuldig balletjes vast waardoor medespelers in de voorhoede konden aansluiten. Hoe schrijnend dat er ook uitzag met zijn enorme onderkin. Nu Lodeiro toch opnieuw geblesseerd geraakt is, en ook de nieuwe Fin Tainio nog effe moet wennen, zou ik dat tweetal toch ook op een dieet van frituur en bier sturen. Een paar maandjes flink bikkelen (lees: bikken) en ook zij zullen gegarandeerd hun meerwaarde in de a-selectie demonstreren. Sulejmani heeft behoefte aan een strenger regime? Nee, Mikki heeft behoefte aan hamburgers! Hetzelfde zou ik Vurnon Anita aanraden, want als je in de lengte niet meer groeien zult, dan maar in de breedte. Daarom zou FC Weightwatch United voor dit Ajax een heel reële bijnaam zijn. Bovendien voldoet hoofdcoach Martin Jol zonder enige twijfel aan de lijflijke vereisten voor een dergelijke titel. Schaamte, schroom of schrik? Welnee, als deze strategie ons windeieren legt dan heel graag. Tenslotte heeft de technische staf zelf besloten om spelers met dito uiterlijk aan te trekken. Oftewel, alles voor het dertigste kampioenschap. Naar verluidt heeft het scoutingorgaan van Ajax een aantal vetgedrukte namen op het verlanglijste bijgeschreven. Zo schijnen Jhonny van Beukering, Collins John en de Braziliaan Adriano nog komende winter naar Amsterdam te verkassen. Allemaal regelrecht in lijn met het huidige beleid. Dikke kans dus dat we met z'n allen volgend voorjaar weer op het Leidseplein staan. En anders? Vette pech! Pagina 11 De Meersche Helden 2Q1Ü

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 12