[Hen nieuw seizoen en dus vanzelfsprekend ook veranderingen op De Toekomst. Nieuwe gezichten, oude gezichten die naar een hoger team zijn gegaan, trainerswisselingen.. Maar op welke talenten moet je nou voornamelijk letten, als je op een zaterdag of zondag wat wedstrijden komt kijken? Of op een maandagavond een wedstrijdje van Jong Ajax komt meepikken? In de A1 zijn natuurlijk meerdere grote talenten te vinden. Zo is er Mitchell Dijks, een 17-jarige linksback die ook centraal in de verdediging kan spelen. Veel lengte en body, maar ook een goede techniek en snelheid. Hij heeft drie weken geleden zijn eerste contract getekend. Hij werd daarbij door Jan Olde Riekerink niet alleen geprezen om zijn voetbalkwaliteiten, maar ook om zijn karakter. Hij was één van de grappenmakers van de B1-selectie van vorig seizoen en waarschijnlijk nu ook weer bij de A1Ook Ouasim Bouy zit eigenlijk in de A1maar speelde in de voorbereiding al geregeld met Jong Ajax mee. Op de Ajaxsite heeft hij een unieke, aparte positie, want hij staat zowel op de elftalfoto van Jong Ajax als op die van de A1Bouy is een linkshalf met een goed overzicht, een uitstekende pass en scoringsvermogen. En niet onbelangrijk ook een goede mentaliteit. Hij mist alleen snelheid en dynamiek, maar met zijn gevoel voor positie hoeft dat op zich geen belemmering te zijn. Dan Jong Ajacied Nicolai Boilesen, waar al redelijk veel over gezegd en geschreven is. De linksbenige centrale verdediger kwam eind vorig jaar over van Brondby IF nadat hij in de belangstelling stond van veel grote clubs. Hij is voetballend goed, maar oogt nog tenger. Maar wel zeker een speler om in de gaten te houden. Andere namen om op te letten: verdediger Stefano Denswil en middenvelder Davy Klaassen uit de A1en verdediger Ricardo van Rhijn van Jong Ajax. De laatste doet wel denken aan Gregory van der Wiel, niet alleen deels gua uiterlijk, maar ook wat betreft voetbalkwaliteiten. Een voetballende, mee opkomende verdediger, met een sierlijke stijl. In de lagere elftallen is B1-speler Ricardo Kishna een opvallende speler. Het is te hopen dat de vleugelaanvaller zijn goede spel, met veel doelpunten, assists en mooie acties, nog een aantal jaren door kan trekken, zodat we eindelijk weer een echte Ajax-buitenspeler in het eerste hebben staan. Het is afwachten hoe het uiteindelijk loopt natuurlijk, maar keep an eye on him I would say. Ook Django Warmerdam (B2) is een leuke speler. Er is nóg een verandering dit seizoen. Als het goed is, blijft Jong Ajax dit seizoen een jong team, zonder minstens acht uitgerangeerde Ajaxl-spelers. Het blijft natuurlijk mogelijk voor spelers die terugkomen van een blessure om speelminuten te maken in het tweede, maar voetballers als Wielaert en Ogararu blokkeren niet meer de ontwikkeling van jongere spelers. Als het goed is dus. Maar gezien het feit dat veel van dat soort spelers Ajax hebben verlaten, is de kans groot om wekelijks de echt jonge talenten aan het werk te zien. Of het aan dat jonge team lag, of aan de zeer slechte weersomstandigheden (tegen Jong ADO) of de niet afgemaakte kansen (volgens trainer Brian Roy, tegen Jong Helmond Sport) is niet te zeggen, maar de eerste twee competitieduels werden verloren. Het belangrijkste blijft natuurlijk de ontwikkeling van individuele spelers, maar zo slecht spelen als bijvoorbeeld in de thuiswedstrijd tegen Jong ADO kan gewoon echt niet. Een goede wedstrijdinstelling is wel het minste wat er verwacht kan worden van de spelers. Het rare is dat er in de voorbereiding wél goed gespeeld en gewonnen werd. Zo werd er met 3-0 van zaterdaghoofdklasser SDC Putten gewonnen en met 3-1 van Scheveningen. In Lelystad werd er zelfs met 2-11 van een tweedeklasser gewonnen. Het spel was best goed en dat beloofde dus aardig wat voor het seizoen. Helaas is die belofte sinds de competitiestart dus nog niet ingelost, ook bijvoorbeeld niet door de hierboven genoemde Boilesen en Van Rhijn, maar we zijn nog maar net begonnen natuurlijk. En je weet hoe snel het kan gaan in het voetbal: wie weet is bij de volgende uitgave van De Meersche Helden wel één van bovengenoemde talenten al bij het eerste gehaald. Al denk ik dat het niet zo'n vaart zal lopen, maar you'll never know. Pagina 3 De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 4