P® mm [M^iï^ODT] TTijdens de persconferentie voorafgaand aan het duel met Roda JC (3-0 winst red.), gaf Martin Jol ten overstaan van het vaderlandse journaille aan, dat hij het jammer vindt dat Ajax in diverse media FC Jol wordt genoemd. Volgens de trainer worden dito typeringen uit jaloezie geroepen door mensen die niet weten hoe het daadwerkelijk zit. "De directie bepaalt het beleid, niet ik," aldus de Ajax trainer. Met de uitspraak van Jol in het achterhoofd, is het op z'n minst opvallend te noemen dat algemeen directeur Rik van den Boog slechts een paar weken eerder een duidelijke knieval maakte voor Jol, na een flirtavontuur van de Hagenaar met het Londense Fulham. De onderlinge verdeeldheid die daardoor binnen de directie ontstond mag tevens op het conto van Jol worden bijgeschreven. Terwijl bekend is dat de pot met geld bij Ajax leeg is, wilde Jol deze zomer versterkingen halen voor zijn team. Toen hier geen ruimte voor bleek en ook twee van zijn geliefde spelers niet langer dan twee jaar in Amsterdam mochten blijven (Pantelic en Rommedahl) vanwege hun leeftijd, koos de trainer ervoor om de strijd aan te gaan. In een periode waarin de directieleden één voor één op vakantie gingen, ging Jol openlijk in op de avances van het geïnteresseerde Fulham. Het had een haartje gescheeld of de huidige Amsterdamse technische staf zou reeds naar Londen zijn verhuisd. Een drastische verandering, waarmee een aantal mensen binnen Ajax geen moeite zou hebben, aangezien dit ook het einde van het schrikbewind van Martins broer Cock (Jol) op het Ajax jeugdcomplex zou betekenen. Rik 'ik ben de baas' van den Boog koos in deze echter eieren voor z'n geld en beloofde, tegen het zere been van de huisboekhouder Jeroen 'kaa-ching!' Slop aan, dat Jol zou mogen investeren. Met de verhuur van Sulejmani kon immers de gewenste spits, Mounir El Hamdaoui, worden bekostigd. Helaas zag de directie, met onderhandelaar Henri 'geldwolf' van der Aat voorop, één detail over het hoofd; Sulejmani zou nooit in aanmerking komen voor een werkvergunning in Engeland! Dergelijke belangrijke punten rondom de verhuur van een speler moeten dubbel gecheckt worden. Maar nee, in de cowboywereld van het voetbal, vertrouwden de naïeve koeienmelkers van Ajax op de toezegging van een louche zaakwaarnemer, die meldde dat het allemaal wel goed zou komen. Maar, met de 'terugkeer' (lees: niet-verhuur) van Sulejmani stonden er plotseling dubbele salarissen op de balans. Reden genoeg voor financieel directeur Jeroen Slop om voorafgaand aan het duel met Dinamo Kiev zijn zorgen te uiten over de huidige financiële situatie, zeker wanneer de poulefase van het Champions League miljoenenbal niet zou worden gehaald. Helaas kwamen de uitspraken van Slop, wellicht bewust, in de media terecht waarna het baasje Rik van den Boog meende te moeten reageren. Opnieuw via de media, waardoor pijnlijk duidelijk werd dat de hoogste mannen binnen de club niet in staat zijn om de 'vuile was' binnenskamers te houden. Terwijl de haantjes elkaar in de media opzochten, kon Jol echter verder bouwen aan de selectie en kwam, tot veler verrassing, dertiger André Ooijer naar Amsterdam. Ooijer, waarschijnlijk de oudste debutant in het eerste uit de eigen jeugdopleiding, maakte zich in het verleden bepaald niet populair bij de Ajax aanhang door zijn negatieve uitlatingen over Ajax. Toch kan worden gesteld dat Ajax een zuiger als Ooijer in haar selectie miste en zullen we af moeten wachten voordat we hem afserveren. Wat Jol met Mido moet is nog een groot raadsel en ook de toekomst van Miralem Sulejmani bij Ajax is op het moment van schrijven nog onduidelijk. In de competitie lijkt het team langzaam op stoom te komen en na het fantastische tweeluik met Dinamo Kiev, mogen Jol en zijn mannen zich opmaken voor krachtmetingen met Europese giganten Real Madrid en AC Milan, en met AJ Auxerre. Eens kijken hoe machtig Martin in Europa is. De Meersche Helden 2010 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 35