Onze mening Redactie O VHOEGER OGHGEH AO A A A Ui-Et) EH VAH lEDEEseKEU Vroeger, ja vroeger was alles beter. Als het wat minder gaat kijk je al snel terug naar betere tijden uit het verleden, en wat betreft Ajax is dat de laatste tijd al heel snel. Al jaren word er niet veel meer gepresteerd op het veld, af en toe een Knvb bekertje en een Johan Cruijff schaaltje dan heb je het al snel gehad. Spelers komen spelers gaan, trainers worden ook aan de lopende band vervangen. Miljoenen euries worden geïnvesteerd in spelers en je ziet ze niet of nauwelijks spelen in Ajaxl zelfs in Jong Ajax zie je ze niet meer. Namen noemen we niet want zo veel woorden kunnen niet op een pagina, maar als we ze sinds 1996 gaan tellen nou dan zijn het er heel wat. Spelers die een salaris krijgen waar de doorsnee hardwerkende burger van gaat kwijlen, en alleen maar tijdens trainingen kunnen we ze aan het werk zien. Schandalig gewoon. Het gaat slecht met de club, maar vroeger was alles beter toen waren we onverslaanbaar en speelde mooi voetbal. Als je alleen maar kijkt wat een kantoorpersoneel er de laatste jaren is bijgekomen, die moeten toch ook betaald worden. En wie gaat dat betalen, nou een ding is zeker niet zoete lieve Gerritje. De enige die de club altijd blijven steunen door dik en dun zijn jaar op jaar de lui. Seizoenskaarten blijven maar stijgen, ook losse kaarten worden steeds duurder om een voorbeeld te noemen Ajax-Real Madrid op Zuid kost euro 55. Wij kunnen ons voorstellen dat dit voor velen niet meer haalbaar is, om maar te zwijgen als je eens een keer met het gezin een wedstrijdje wil bezoeken. Je bent dan voor zo'n uitje al snel 300 euro kwijt, dan kan een modaal gezin niet meer ophoesten. Is het misschien zo dat Ajax over jaren alleen nog maar bezocht kan worden door de rijken. Ja vroeger toen was alles beter, toen waren de kaarten betaalbaar. Ajax kan wel aankomen met mooie affiches en we spelen in de Cl, tsja maar geef ons ook eens wat. Een derde ster of mooi voetbal om maar een voorbeeld te noemen. Door slechte prestaties en wanbeleid gaat het niet goed met ONZE club, wij kunnen er niks aan doen maar we moeten het wel altijd oplossen. Nee zegt Ajax dan we zijn niet duurder dan andere clubs, het valt eigenlijk best wel mee. Gelul vroeger keek Ajax nooit naar andere clubs, maar tegenwoordig zoeken ze alleen maar excuses om geld bij de trouwste supporters af te troffelen. Ook diverse supportersdelegaties zijn altijd in de weer met Ajax om de belangen van de supporters te behartigen maar word er wel geluisterd nou dat gevoel geeft Ajax ons in ieder geval niet. Vroeger, ja vroeger Pagina 33 De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 34