Real Madrid vs Ajax □e Goeie ouwe tijd De Madrileen werd door Davidson eveneens opgeschreven. In de laatste minuten van de eerste helft kwam Real enkele malen gevaarlijk terug. Eerst mocht Gento een vrije trap nemen, waarna twee corners voor de Spaanse kampioen volgden, die echter niets opleverden. Vlak voor het rustsignaal leek Real toch nog de leiding te zullen nemen. Gento verscheen alleen voor Bals maar in plaats van te schieten, speelde hij de bal naar de buitenspel staande Veloso. De treffer werd door Davidson uiteraard afgekeurd. Na de hervatting had Real, aangemoedigd door de ruim 60.000 toeschouwers, opnieuw een licht overwicht. Bals moest handelend optreden bij schoten van Zuzunequi en Veloso. Daarna kwam Ajax echter steeds meer uit de verdediging en de Amsterdammers kregen enkele redelijke kansen. Cruijff kwam enkele malen voor de Spaanse defensie, werd eerst gestopt door Amancio, en kreeg even later een goede schietkans maar ook dit keer ging zijn schot naast. In een periode dat het spel wat heen en weer golfde kwam Real aan de leiding. De snelle Gento werkte zich door de Amsterdamse defensie en schoot laag in de linkerbenedenhoek; 1-0. Ajax leek even aangeslagen, maar de Amsterdammers kwamen snel terug. Pronk trok keer op keer mee naar voren en probeerde met verre scheten Junquera te verslaan. Nadat Muller een hoekschop had moeten veroorzaken om Gento te beteugelen kwam in de 68e minuut onverwacht de gelijkmaker. Een fraai genomen vrije trap van Sjaak Swart werd met een kopbal in de uiterste bovenhoek door Henk Groot doeltreffend afgerend: 1-1 Ajax kreeg daarna een overwicht. Na een solo van Swart kreeg Keizer een goede schietkans maar Junquera stompte de bal corner. Even later trof de in buitenspel staande Cruijff de paal. Real ging onzeker spelen en Ajax wilde daarvan profiteren door veelvuldig schieten. Harde schoten van Swart en Cruijff, die eenmaal weergaloos handig de bal op de borst meenam, leverden evenwel geen succes op. Vertwijfeld probeerde Real het initiatief terug te winnen. Vier minuten voor tijd moest Junquera in actie komen bij een schot van de op links doorgebroken Keizer en nog geen minuut later moest Zuzunequi via een corner opnieuw Keizer het scoren beletten. Het bleef 1-1 en een verlenging van twee maal een kwartier werd toen noodzakelijk. Na een korte rustpauze op het veld begonnen de twee moegestreden ploegen aan de extra speeltijd. Ajax zette zijn druk uit het laatste gedeelte van de tweede helft voort. Eerst kwam Cruijff gevaarlijk in het strafschopgebied maar de Spaanse doelman stepte de bal uitstekend en in de derde minuut van de verlenging ging een voorzet van de actieve Groot voorlangs het Madrileense doel, waar twee Ajacieden schrokken van de kans die hen geboden werd. De Amsterdamse druk werd steeds groter. Keizer omspeelde in de 94e minuut de Spaanse defensie waarna hij Cruijff een schitterende kans bood. De jonge international schoot echter precies in de handen van Junquera. Ajax bleef het spel beheersen met rustig en zelfverzekerd voetbal. De Meersche Helden 201

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 32