^FCA Een nieuw seizoen en nieuwe kansen. En het begint goed: op moment van schrijven staan we gedeeld eerste in de eredivisie. En wat uiteraard helemaal lekker is: we zijn terug in de Champions League! Voor AFCA.NL is het nieuwe seizoen ook al even begonnen. En we zijn op dit moment bezig □m langzaamaan de site te verbeteren. En we hebben een nieuwe oude bekende: Opa Spoor schrijft □p geheel eigen wijze zijn GameTalk. Opa, welkom! Samen met Jimmy Hills' scherpe pen wordt de site alleen maar beter. We gaan ons dit seizoen overigens actiever bezig houden met diverse wantoestanden bij Ajax, zoals de invloed van zaakwaarnemers, het supportertje pesten van die polizei en het prijsbeleid van wedstrijden in onder andere de Champions League. Maar uiteraard blijft onze liefde voor AFC AJAX onze eerste prioriteit! Zaakwaarnemers oprotten Zaakwaarnemers en spelersmakelaars hebben in de afgelopen jaren veel macht binnen de voetballerij gekregen. Door middel van sluwe en slimme spelletjes proberen deze mensen zichzelf te verrijken over de rug van club, speler en supporter. Het vreemde is dat er weinig aandacht aan deze louche zakenmensen wordt besteed. Het is het doel van AFCA.nl om dit in de komende jaren nauwgezet te gaan volgen en misstanden tijdig te signaleren. Het is tijd dat zaakwaarnemers verdwijnen uit het voetbal, want ze maken te veel kapot. Tegen deze achtergrond moet men het volgende statement van de AJAX Supporters Delegatie (ASD) zien: Voetbal is: de spelers, de clubs, de supporters. Maar sinds tijden word de sport geteisterd door hongerige geldwolven die zich zaakwaarnemers noemen van spelers, maar die boven het belang van de speler vooral hun eigen belang zetten. Snel geld willen maken en daardoor de sportieve belangen van een speler volledig negeren of uit het oog verliezen, maar spelers adviseren om vooral geen contract te tekenen als de club niet aan de bedragen kan voldoen die de zaakwaarnemers in gedachten hebben. Het argument dat de speler zelf de keuze maakt is een sprookje aangezien de zaakwaarnemer wordt aangesteld om juist die belangen te behartigen voor de speler. De clubs wordt hiermee het mes op de keel gezet door deze zaakwaarnemers. Spelers proberen zich volledig te focussen op het voetbal en worden daarnaast gek gemaakt door deze judassen. Tegenwoordig worden jeugdspelers al geronseld met PlayStations en andere spullen om zich maar aan zich te binden. Ook hier gaan al grote bedragen in om bij een eventuele overgang. Wie zijn hierin nou eigenlijk de dupe: ten eerste de spelers (sportief gezien), ten tweede de clubs (zie de torenhoge schulden en het omvallen van clubs her en der) en als laatste de supporters. Vooral de supporters kunnen elk jaar weer vele euro's verhoging tegemoet zien op hun seizoenskaart om de door zaakwaarnemers afgedwongen torenhoge salarissen voor spelers te compenseren. De clubs kunnen dit niet meer betalen en moeten bezuinigen en dat geldt ook voor de salarisboekhouding. De tijden dat spelers bij een nieuw af te sluiten contract of bij contractverlenging de hoofdprijs kenden vragen is voorbij. De CLUBS weten dit, de MEESTE SPELERS weten dit (een uitzondering daargelaten), de SUPPORTERS weten dit, maar de zaakwaarnemers interesseert het geen moer dat het water bij veel clubs tot de lippen staat waardoor ze uiteindelijk omvallen. Pagina 27 De Meersche Helden 201Q

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 28