Hoofteward Theo Interview Wie is Theo? Ik ben geboren in Gelderland, vlakbij Nijmegen. Ik ben getrouwd, heb drie kinderen, vier kleinkinderen en het vijfde kleinkind is onderweg. Van mijn beroep ben ik buschauffeur al doe ik dat tegenwoordig nog maar drie dagen in de week. Mijn vader had vroeger een boerderij. In principe zou ik die overnemen maar dat durfde ik niet aan vanwege de financiën. Als kind ging ik vaak met mijn vader naar wedstrijden van NEC kijken. Op een gegeven moment kwam ik in aanraking met Ajax en dat werd toen mijn club. Die band werd alleen maar steviger toen we als gezin verhuisden naar de Flevopolder. Op een gegeven moment kreeg ik een folder van Ajax in handen waarin stond dat er stewards werden gezocht. Sindsdien ben ik steward. Dat is nu meer dan dertig jaar geleden. Is het steward zijn door de jaren heen veranderd? In zekere zin wel, zeker in de Arena. Je bent tegenwoordig veel meer gastheer. Bij thuiswedstrijden is ook het directe contact met de supporters minder geworden, zeker in mijn functie. Er komt ook veel meer voorbereiding bij kijken: op wedstrijddagen ben ik vaak al om 12.00 uur in de Arena te vinden. Tegenwoordig heb ik een wat vrijere rol als steward, al houdt dat wel in dat ik bijna nooit een wedstrijd kan zien. Ik ben dan meestal buiten de vakken bezig. Als er op welk vak in het stadion dan ook wat gebeurt word ik er meestal wel bijgehaald. Nee, genieten van een wedstrijd zoals supporters dat doen zit er voor mij niet meer in. Ik zeg ook altijd tegen de stewards: "Als je een wedstrijd wil zien dan moetje stoppen en lekker een seizoenskaart kopen." Als Ajax een wedstrijd in het buitenland moet spelen is het dan voor jou ook even lekker een paar dagen weg? Ja, dat denkt iedereen dan: "Daar gaat Theo weer op een snoepreisje." Maar dat is zeker niet zo, het is hard werken. Wij zijn laatst in Griekenland geweest en het was gewoon keihard werken. Als er wat met je supporters gebeurt moet je ze toch helpen. Je moet ze helpen met bijvoorbeeld paspoorten, soms hebben ze wat persoonlijke steun nodig. Dan moet je er toch voor ze zijn, daar ben je tenslotte voor Tijdens de wedstrijden ben ik dan ook meestal buiten het stadion bezig en zie dan ook meestal niks van de wedstrijd. Nee het zijn zeker geen snoepreisjes... Worden supporters wel serieus genomen door Ajax? Vroeger niet, maar de laatste jaren is dat wel zo. Tegenwoordig werkt er bij Ajax ook een supportersvertegenwoordiger en sindsdien wordt het steeds beter Denk bijvoorbeeld maar aan negatieve situaties in het buitenland: als er wat met de supporters gebeurt, zit Ajax er direct op. En als je dan leest op de site van de AFCA dat je goed werkt heb geleverd, tja, dan lopen de rillingen wel even over je rug. Dan weet je waarvoor je het doet. Pagina 21 De Meersche Helden 2Q1Ü

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 22