00 fl IU/ol, Jol, Martin, Martin Jol... He has no hair, but we don't care, Martin, Martin Jol"... De tekst van een lied wat vooral bij uitwedstrijden steeds vaker de kop opsteekt. En eerlijk gezegd is er natuurlijk ook helemaal niets mis met de tekst, want het maakt mij inderdaad ook geen ene reet uit dat Martin Jol een kale harses heeft. Maar dat is dan ook wel meteen zo'n beetje het enige waar ik me bij Jol niet druk om maak. Het begint natuurlijk allemaal al bij het in de mond nemen van die vreselijke 3 cijfers, 4-4-2. Er moet bij Ajax echt in het contract van trainers komen te staan dat als ze die 3 cijfers in die volgorde uitspreken, dat ze dan automatisch op staande voet ontslagen zullen worden. Ontslag op staande voet of gewoon een ouderwets nekschot! De hele jeugdopleiding speelt dat werkelijk prachtige 4-3-3-systeem, maar ons paradepaardje? Daar heeft onze "trainer" zijn geheel eigen filosofie op losgelaten. Met als resultaat dat Ajax niet meer uitblinkt in 1-keer-raken-aanvallend- voetbal-met-buitenspelers, maar het afgrijselijke lange-bal-naar-voren-rossen-en-hopen-dat-'ie-goed- valt voetbal. Daarbij hebben we gewoon ontzettende mazzel dat er een aantal spelers bij Ajax lopen die met hun individuele klasse dat anti-Ajax-voetbal maskeren. En dit voetbal krijgen we natuurlijk al heel wat jaren voorgeschoteld. De hunkering van het bestuur en de supporters naar eindelijk weer wat successen heeft ervoor gezorgd dat elke vorm van respect voor het spel van Ajax overboord wordt gezet. Er moeten successen komen, en hoe die er komen lijkt niemand meer iets uit te maken. Terwijl je zou verwachten dat wanneer het bestuur een nieuwe trainer aanstelt, dat ze daarmee even gaan praten over hoe hij denkt die successen te gaan behalen. Over zijn filosofie. En waarschijnlijk heeft Jol bij zijn sollicitatiegesprek ook vast wel gezegd dat hij aantrekkelijk Ajax-voetbal zou gaan spelen. Maar Van den Boog en Coronel begrepen Jol's zin "ut zal mèn amme reit roestuh" vast uitgelegd als "ik ga lekker aanvallend ballen". Maar als dat niet het geval is, dan zou je toch minimaal verwachten dat bij het eerste het beste functioneringsgesprek dit puntje even wordt aangehaald. Dat is bij geen een trainer gebeurd, gok ik. Want al is het voetbal (en de resultaten) nu iets beter dan onder Van Basten... het is nog steeds niet om aan te zien. Maar wat loop ik nu te zeiken, he? Want we winnen de meeste wedstrijden in de competitie, scoren vaak, en we hebben de CL bereikt, etc. Rick van den Boog knalde trouwens na het laatste fluitsignaal tegen Kiev bijna uit elkaar. Tja, de eerste miljoenen op weg naar een positief bedrijfsresultaat zijn daarmee binnen. Dus een leuke bonus behoort daarmee waarschijnlijk tot de mogelijkheden. Tja, en sommige panden van Rick kunnen na een gevalletje brandschade wel weer een likkie verf gebruiken, dus de extra euro's zijn bij hem ook vast van harte welkom. Ach, ik heb vooral veel te zeiken omdat ik al meer dan 25 jaar naar mijn club kom kijken, en dat ik ontzettend verliefd ben geworden op dat heerlijke authentieke Ajax-spel. "Maar dat kun je niet meer spelen in het huidige voetbal", of "daar hebben we de spelers niet voor", en meer van dat soort gelul komt er dan vaak als antwoord. Laat Jol gewoon even iets professioneler gaan werken, en dus zijn persoonlijke vete met Sulejmani opzij schuiven, en deze jongen alle wedstrijden opstellen. Al ben ik ook de eerste om toe te geven dat Sulejmani in de paar wedstrijden die hij vorig seizoen voor Ajax gespeeld heeft niet alles eruit heeft gehaald. En dat hij met al zijn nachtelijke bezoekjes aan de uitgaansgelegenheden van Amsterdam zich nou ook niet bepaald als serieuze prof heeft gedragen. Laten we het er gewoon op houden dat Miralem even de mooiste stad van de wereld wilde leren kennen. En daarmee klaar. Een echte kans heeft hij natuurlijk nooit gehad van onze "trainer". En ook met geen woord meer reppen over (P)Le(e)onardo. Want als je de kwaliteiten hebt van Sulejmani en je hoort hoe je "trainer" probeert om de bij zowel de kakkerlakken als Ajax volkomen mislukte schijtvoetballer Leonardo te halen, dan zou ik ook weg willen! En ook zeker geen Suk(kel) meer opstellen in plaats van Sulejmani. Stoppen Martin! Dit kinderachtige gedoe heeft echt al veel te lang geduurd...! Pagina 15 De Meersche Helden 201Q

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 16