Achter p club staan, p za[er maar mee "Zitten" Pepperoni et is een zondagmiddag zoals er wel meer zijn in een jaar, behalve dan dat deze zondag Ajax weer thuis speelt en ik er dus weer tijdig bij aanwezig ben. Dat wil zeggen dat ik tijdig aanwezig ben om weer even gezellig te pilsen met mijn maatjes zoals dat meestal gebeurd op dat soort zondagen. Om aan mijn biertje te komen loop ik verschillende malen naar de bar en terug naar waar de groep staat, maar dat is geen enkel probleem. Verderop staan wat bekenden en dus loop ik daar maar even heen om gedag te zeggen en ook dat is niet erg, want even lopen voor een biertje of om vrienden te begroeten is prima te doen. Als het dan tegen begintijd van de wedstrijd is lopen we in een groep richting ingang alwaar we een grote menigte aantreffen en dus helaas nog wel even voor de poort moeten staan. Langzaam schuifelend richting de tourniquets begin ik chagrijnig te worden want waarom moet ik zolang hier staan wachten? Eindelijk binnen dient er namelijk ook nog eens de ene na de andere trap te worden genomen alvorens ik mijn bestemming bovenaan 't vak bereikt heb. Als ik dan ook op plek van bestemming ben loop ik veelal even naar de rechterzijde van de omloop □m daar de gebroeders Groen alsmede hun vader te begroeten en even een kort praatje te maken. Het is natuurlijk wel een voetbaldag en dus gaat het meestal even van; "hey, alles goed" S. "ze spelen weer goed of slecht vandaag he" en soms lachen we nog even om hun schoonzoon die zogenaamd voor dat clubje uit Alkmaar is. Dan denk ik later weer even aan mijn chagrijnige bui eerder die dag, toen ik moe werd van het lange wachten bij de ingang, trappen oplopen en de "vermoeidheid" in de benen. Jochem S. Klaas kunnen niet lopen, moeten wachten voor liften en zijn van veel meer factoren afhankelijk dan zo'n beetje de hele F-Side bij elkaar om een wedstrijd te kunnen bezoeken. Op zo'n moment schaam ik mij terecht en doet het mij goed om mensen zoals zij te zien genieten bij Ajax en ook op andere momenten in hun leven, want het positivisme dat zij uistralen is iets waar menig mens iets van kan leren. Onlangs is Klaas op veel te jonge leeftijd komen te overlijden doordat zoals hij zelf zou hebben aangegeven "zijn lichaam niet meer verder kon". Voor mij was hij een ware Ajacied die als zijn gezondheid het toeliet aanwezig was bij "zijn" Ajax en qua humeur meeleefde, want als 't team 't slecht deed, was hij niet tevreden, speelden ze wel goed, dan was hij ook goed gehumeurd, maar wat de dag ook bracht Ajax zat in zijn hart en dat mocht iedereen weten. Op Zuid is het vanaf komend seizoen iets stiller, maar samen met je broer vader zullen we je blijven herinneren S. als 't dak open is in augustus bij de 1e thuiswedstrijd zal ik er zeker eentje op je proosten. Qua karakter zal je net als je broertje een voorbeeld voor me zijn en zal ik met goede moed op de zondagen de treden van de Arena beklimmen. Martin, Demy, Thimothée en Jet fAWISiiiUI De Meersche Helden 201Q

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 13