Europee overwinteren jn stiJL B. van Mokum O at Ajax de Champions League heeft bereikt is iets fantastisch. Echter zal het wel weer even wennen zijn, ook voor de spelers zelf. Het ene jaar tref je Oost-Europese wodkastookploegen, het andere jaar neem je het op tegen clubs waarvan de spelers het liefst in smoking het veld betreden. "Smoking? Maar je mag in dit stadion toch helemaal niet roken?!" aldus een verbaasde Gregory van der Wiel bij aankomst in het imposante Madrileense Estadio Santiago Bernabeu. Daar gaat het al mis. Bij Ajax ruikt het in de kleedkamer doorgaans naar traditionele Uruguayaanse stinkthee en naar de ontelbare hoeveelheid bierscheten van Jeroen Verhoeven. In de tot Royal Suite omgebouwde kleedkamer van Real Madrid ruikt het naar dure parfum en haarlak. Zo ondervond ook Siem de Jong, die een half uurtje voor zijn Champions League debuut in de Spaanse catacomben haastig op zoek was naar een klosje fijne garen om zijn sokken te stoppen. Toen hij de verkeerde deur opendeed zag hij veertien naakte blonde fotomodellen de teennagels van Christiano Ronaldo tot de gewenste hoogte bijvijlen. Ondertussen kreeg hij een reinigend gezichtsmasker van een moesje van gepureerde zee-egeleitjes, Noord-Russische rivierklei en bonsaiboomwortelvocht. Voor deze wedstrijd vond hij een bijzondere behandeling immers niet noodzakelijk. Hetzelfde is het geval als het om de grasmat gaat. In Amsterdam loopt er een vrolijke landbouwboer met een sjekkie in zijn mondhoek met een riek in het veld te prikken. Hij draagt een oude regenjas waarop de letters 'chef gras' slechts nog te lezen zijn bij de juiste lichtinval. In de Spaanse hoofdstad hebben ze een veldcoiffeur, in de volksmond ook wel de grasstylist genoemd. Voor elke wedstrijd vraagt hij aan Kaka even wat zijn wensen zijn. "Hoe had u het willen hebben meneer?" Kaka: "alles even lekker bijpunten. Het strafschopgebied mag extra fijn geschoren." "En wat doen we met de cornerbaarden?" "Die mogen blijven staan, eventueel uitscheren in een puntje. Na afloop wel even goed sproeien." Vervolgens gaat er een team van honderdveertig awardwinnende specialisten op de knieën om met nagelschaartjes sprietje voor sprietje de wensen van de vedettespeler in te willigen. Bernabeu betreed je niet met je simpele zwarte Lotto kicksen. Eigenlijk loop je daar zonder een enorme sponsordeal op zak compleet voor lui over het veld. Adidasjes met tijgerprint zijn momenteel helemaal hot en anders kan het simpele lichtroze met gele strepen voor de spelers zonder inspiratie of modegidsabonnement uitkomst bieden. Wat je op die kicksen moet doen? Alles wat er in je opkomt, behalve eenvoudig voetballen. Balletjes onder het voetje door, achter het standbeen langs; alles is geoorloofd. Uitverdedigen met een Zidane-pirouette: dan begrijp je wat er gevraagd wordt. Daarom denk ik dat Ajax alleen een kans maakt als ze in een nette, strakke zwarte pantalon aan de wedstrijd beginnen. Een fluwelen strik om de nek zou het geheel extra elan geven. Dan hebben die jongens van Real zoiets van; zij snappen het, zij zijn verder dan wij. Ik denk dat ze uit respect de middenlijn niet zullen passeren. Europees overwinteren? Het kan, maar dan alleen in stijl. Pagina 11 De Meersche Helden 201Ü

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 12