Dezemanverdienteenstandbeeld.nl Werkgroep a de lancering van de website Dezemanverdienteenstandbeeld.nl en de inzamelingsactie om een standbeeld voor Bobby Haarms te kunnen realiseren, is het de laatste maanden, na het ophalen van het benodigde geldbedrag, bijzonder stil geweest. Op de achtergrond heeft de werkgroep die zich met deze actie bezighoudt echter niet stilgezeten. Zo is er na de bekendmaking van de persoon die het kunstwerk gaat maken, namelijk kunstenaar Hans Jouta, regelmatig over het kunstwerk vergaderd. Daarnaast is er een contract opgesteld met daarin een aantal deadlines voor beide partijen; voor zowel de werkgroep als voor kunstenaar Hans Jouta. Inmiddels zijn er twee deadlines verstreken en heeft Hans zowel het schetsontwerp als het schaalmodel van het Bobby Haarms standbeeld aan ons gepresenteerd. Afgelopen week heeft een delegatie van de werkgroep een bezoek gebracht aan Hans z'n atelier om het schaalmodel met eigen ogen te zien en te beoordelen. Om eerlijk te zijn overtrof dit model onze verwachtingen en we waren dan ook zeer onder de indruk van hetgeen er straks in grote versie een stukje Amsterdam zal sieren. Omdat het beeld de perfectie moet benaderen waren er - natuurlijk - een paar kritiekpuntjes, daar zijn we immers Ajacieden voor. De aanpassingen, zowel aan het uiterlijk als aan de constructie van het beeld, zijn uitvoerig met Hans besproken en zullen worden toegepast op het uiteindelijke wasmodel. Aangezien de aanpassingen dermate klein zijn, vond de werkgroep het niet nodig om een nieuw schaalmodel te laten maken. Ook omdat we de komende tijd vaker het atelier zullen bezoeken en zodoende goed op de hoogte zullen blijven op het gebied van de artistieke vorderingen. Houd deze website daarom in de gaten als je op de hoogte wilt blijven van het laatste nieuws omtrent het standbeeld van onze Ajaxheld. Hoewel er voldoende geld is opgehaald is het nog altijd mogelijk om via de links naar de webshops de speciale sjaals of het shirt te bestellen. Werkgroep 'Deze man verdient een standbeeld' (Supportersvereniging Ajax, AFCA Supportersclub, VAK410, fanzine De Meersche Helden, en vele sympathisanten) De Meersche Helden 2Q1Ü Pagina 10

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 11