PüinfêüDo© Pepperoni ^^angever. Een lange pas op maat die werd gevolgd door een fluwelen aanname en vandaar uit door een prachtig doelpunt. Zo werd de actie tussen Vernon Anita Siem de Jong genoemd na de goal tegen Groningen. "Dit was tot nu toe zeker mijn mooiste doelpunt" sprak de Jong na de wedstrijd. Sinds hij zijn kans heeft gekregen van Martin Jol laat hij dan ook wekelijks zien een absolute meerwaarde te zijn voor Ajax en zodoende voor de toekomst. Toch was de wedstrijd tegen Groningen zeker niet zijn sterkste en dat zou mede door de afwezigheid van Pantelic zijn gekomen. Volgens de Jong is hij namelijk een prima aangever met tevens een sterke balvastigheid in en rondom de 16. Beloftes. Pantelic werd dit seizoen gehaald op initiatief van Jol en dat werd her der al direct met hoongelach beantwoord, want het zou een overschatte spits zijn zonder enige meerwaarde voor een club als Ajax. Naarmate 't seizoen op gang kwam gold dat juist niet voor de Servische spits en liet hij regelmatig zien dat een "overschatte" spits zeker doeltreffend kan zijn en voor de nodige belangrijke assists kan zorgen. Persoonlijk kan ik ook erg genieten van de branie en arrogantie die hij bezit en die volgens burgers buitenlui zo typerend is voor Ajax en zijn supporters. Doelpunten zouden er komen, prijzen zouden worden gewonnen (momenteel de beker titel nog als mogelijkheid] en ook zou hij jongere spelers beter laten voetballen. De prijzen moeten we nog even afwachten, maar de andere beloftes heeft hij zeker weten in te lossen. Vergeten. Nu het seizoen op zijn einde loopt is het nog maar de vraag of de Serviër komend seizoen nog immer in de Arena te bewonderen zal zijn en zo niet hoelang hij nog in de herinnering zal blijven bij de supporters. Een aantal jaren geleden werd de Griekse spits Anastasiou bij Roda weggehaald en naast diverse goals was ook hij een type speler die garant stond voor belangrijke assists en tevens een speler was die andere spelers beter liet voetballen. Diverse jaren later hoor je zijn naam hoegenaamd niet meer en lijkt hij te zijn vergeten en ik vraag me af of een speler als Pantelic een zelfde lot zal overkomen. Een jaar Ajax is natuurlijk niet veel, maar in sommige gevallen wel zo belangrijk en dat mag (wat de uitkomst van de competitie ook zal zijn) niet vergeten worden in Amsterdam. Probleemgeval. Een ander iets wat over de spits werd gemeld is dat hij een probleemgeval qua karakter zou zijn en dit bij Ajax nog wel eens voor de nodige strubbelingen kon gaan zorgen, maar tenzij ik niet heb opgelet is daarvan ook geen sprake geweest. Volgens diverse media zou Ajax momenteel bezig zijn a interesse hebben in Bas Dost van Heracles en zou diezelfde Dost al eens hebben aangegeven 't liefst naar Ajax te gaan. Mocht Pantelic dan ook vertrekken, dan lijkt de komst van Dost een kwestie van tijd en zal hij misschien Pantelic snel willen laten vergeten. Gepast bedankje. Een standbeeld gaat te ver, een eeuwig tegeltje in de Arena met foto hoeft ook niet en een deel van de tribune naar 'm vernoemen ook niet, maar nu het seizoen bijna over is en dit tevens de laatste Meersche Helden van dit seizoen is hoop ik wel dat waarneer hij straks misschien zijn laatste wedstrijd voor Ajax speelt de supporters hem op gepaste wijze bedanken. Mocht hier dan nog enige onduidelijkheid over zijn, dan heb ik bij deze alvast de enige juiste manier. Het rechterbeen 1 stap vooruit, het hoofd een slag naar links gedraaid, dan de beide handen in klapformatie op hoofdhoogte en dit laten volgen door meerdere keren de handen samen te laten komen. Als we dit meerdere keren hebben herhaald dient er enkel nog passend te worden afgesloten met een strak omhoog gestoken arm en daarbij de duim als teken van goed gedaan fier koen in de lucht te steken. Pepperoni De Meersche Helden 2010 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 7