pMÜCi r.i.p. Een gedeelte van de speech van Yvonne tijdens de uitvaart van Goudje. Tsja even iets over Goudje vertellen. Ik leerde je kennen in cafe drukwerk, je werkte toen nog bij de PTT als postbezorger. Op een gegeven moment ben ik een keer bij jou geweest en ik wist niet wat ik zag, alles zag zag er keurig netjes uit en alles was echt schoon ik wist niet wat ik zag. Ik was echt verbaasd dat het bij zo'n mafkees er zo uit zou zien. Want wat kon je toch een viezerik zijn Als we het over jou hebben dan was het toch wel het verhaal van Bonanza, een nachtclub op de martelaarsgracht. Geld gaf je niet uit inde kroeg, je kreeg van iedereen wel wat en zoniet dan nam gewoon de oude biertjes van de bar. Zo ook in Bonanza. Bonanza was een oud cafe met een heel versleten rood tapijt wat vaak lekker nat was van degene die niet in de pot maar er naast zeikte en dat zo heerlijk over het tapijt liep. Het toppunt was dat iemand van ons een blad bier op dat tapijt liet vallen om heerlijk dat bier uit het tapijt te zuigen. Joark over Goudje Ajax 18-03-2010 Ajax bestaat 110 jaar en hoe gek ook juist op deze dag nemen we afscheid van een opvallende supporter die op 62 jarige leeftijd het leven achter zich laat. We hadden vroeger vele namen van supporters die op vielen. Waaronder Polletje, Beest, Vattie en Prins, zakkenroller Jerry, hekkenklimmer Appie, Moter, Apparaat, niette vergeten klap Frits en vele andere waaronder Goudje. Goudje je probeerde altijd uit zijn buurt te blijven want als Goudje ging lullen verstond je de helft en zat je onder de spetters die uit zijn muil kwamen. Een douchegordijn was geen overbodige luxe. Maar toch, wat hadden we een lol met deze mafkees. Toen Goudje een keer bij mij in de buurt stond in het home [F-side honk] zei ik tegen Goud: gaan we nog een slok weggeven? Daarop kreeg je als antwoord: 1 slok uit me glas kan je krijgen! en voor dat hij het glas naar je toe schoof, spuugde hij een vette klodder erin. Goudje, veel grappige verhalen kunnen we naar boven halen en om jou een plezier te doen zal ik voor een keer die naam uit 010 schrijven[Tikken] gewoon omdat dat een geweldige actie was. T.V camera op je pan gericht en zeggen met een bezopen kop. Wat betekent FEYENQQRD Futloze-Eigenwijze-Ydeltuiten-en Nutelloze-Overbetaalde Over het paard getilde-Roterdammse- □ruiloren Goudje het was ons een waar genoegen jou te mogen kennen en te genieten van je rare Ajax rituelen. Doe onze jongens en meiden boven de groeten mazzel Bovenal was Goudje een Ajax supporter in hart en nieren. Onderaan de trappen van vak 127 was hij een markante verschijning. Met zijn petje, sjaals, een biertje en vaak een lange regenjas kon je hem niet missen. Goudje we zullen je niet vergeten. De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 4