P® m®©G^ m\n\ [M^tFSOQTl O p het moment van tikken is er eigenlijk nog niets bekend. Ajax moet nog drie wedstrijden inde competitie spelen en de achterstand op FC Twente bedraagt vier punten. Of Martin in zijn eerste jaar de beker op z'n palmares kan bijschrijven is ook nog niet bekend, hoewel we hier gezien de tegenstander wel vanuit gaan. Wel heeft Martin inmiddels een flinke reorganisatie doorgevoerd binnen de jeugdopleiding. Samen met Jan Olde Riekerink zal hij vanaf volgend seizoen verantwoordelijk zijn voor Jong Ajax waarbij Bryan Roy en Albert van der Dussen de veldtrainingen gaan verzorgen. Martin bepaalt vanaf volgend jaar de opstelling bij zowel het eerste elftal als Jong Ajax. De huidige trainer van Jong Ajax, Pieter Huistra, vertrekt naar Groningen om Ron Jans op te volgen en keeperstrainer Fred Grim heeft te horen gekregen dat voor hem geen plaats meer is bij Jong Ajax. Verder hebben jeugdtrainers Arnold Mühren en Wim Kwakman hebben te horen gekregen dat ze volgend seizoen geen elftal onder hun hoede krijgen. Een andere grote verandering op De Toekomst is dat Ajax alleen nog éénjarige contracten aangaat. Een verdere grote reorganisatie is momenteel niet mogelijk omdat veel trainers een doorlopend contract hebben. Zoals gezegd kunnen we over de sportieve afloop van het seizoen nog niets zeggen maar wel kunnen we Martin beoordelen op een aantal andere zaken. Zo heeft hij laten zien dat hij met een 'beperkt budget' een aardig team heeft weten de smeden. Hij heeft laten zien dat hij kan improviseren binnen het elftal wanneer niet alle spelers tot zijn beschikking staan getuige de opstelling in Waalwijk. Vanwege absentie van het Belgische blok achterin moest hij schuiven maar Ajax won de wedstrijd uiteindelijk met ruime cijfers. Op de media draait Martin in zijn antwoorden slim om lastige vragen heen en behoud hij de rust rondom het elftal. Daarnaast heeft de kwaliteit om de juiste dingen op het juiste moment te zeggen om zijn spelersgroep te inspireren en motiveren en zegt hij dingen die supporters graag horen. Enkele voorbeelden: Direct na afloop van de halve finale in Deventer gaf hij aan dat hij hoopte dat de Ajaxfans bij de finale aanwezig zouden zijn. -Na afloop van het competitieduel in Den Haag gaf hij toe dat Ajax door het oog van de naald was gekropen, maar dat mocht geen probleem zijn aangezien Ajax het hele seizoen al ruim wint en de tegenstanders al een aantal keren door een late goal ontsnapten aan puntverlies. Met het oog op de toekomst heeft Jol intern duidelijk laten weten welke kant hij op wil gaan. De peperdure aankopen die op een zijspoor zijn beland, Aissati en Sulejmani, hoeven niet persé te blijven en de Denen Eriksen en Rommedahl kunnen rekenen op een langer verblijf in Amsterdam. Spelers hebben weinig te wensen en zullen zich moeten schikken in de wil van Ajax. Doen ze dat niet, dan is het einde relatie. Eén van de dingen die dit seizoen niet volgens de plannen van Martin ging was de afloop van de dubbele ontmoeting tegen de 'Oude Dame'. Ajax verloor wellicht de beste wedstrijd onder Martin Jol, thuis tegen Juventus. De uitwedstrijd werd uiteindelijk door de Italianen zakelijk uitgespeeld waardoor het Europese avontuur eindigde in Turijn. Laten we hopen dat de competitie de komende twee weken nog een mooie wending krijgt en dat Martin alles binnen zijn macht gebruikt om het team bij elkaar te houden. Lukt dat, dan hebben we een lekkere zomer en kunnen we het nieuwe seizoen vol vertrouwen tegemoet zien. De Meersche Helden 201 Pagina 34

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 35