/^□DaWa© Benkie Logo. Wat bijzonder is, is het feit dat het oude AJAX logo officieel als clublogo gebruikt wordt. Na een langdurig juridische strijd van het bestuur van A.I.V.Q. tegen de beleidsmakers en hoofdsponsor van de A.F.C. AJAX is A.I.V.Q. in het gelijk gesteld. Deze juridische overwinning leidde tot grote vreugde onder de supporters. Elftal. Bestond het elftal in het begin nog uit talentvolle amateur spelers uit de regio Groot-Amsterdam, nu is het, dankzij een professioneel scouting team en een zeer uitgebreid netwerk van de technische staf, uitgegroeid tot een selectie die bestaat uit jonge talentvolle voetballers uit heel Nederland. De basis van het elftal bestaat echter nog steeds uit spelers uit de regio. De as van het huidige eerste elftal wordt gevormd door de broertjes Kluivert, inderdaad de zonen van Patrick Kluivert, de beroemde spits uit de jaren 90. Quincy Kluivert [26] is de aanvoerder van het elftal en de rots in de branding van de verdediging. Ruben Kluivert [22] is de sierlijke middenvelder die de lijnen uitzet en de ballen past op zijn broer, de succesvolle spits Justin Kluivert [24], Momenteel topscoorder in de Topklasse met 36 doelpunten. Trainers. Aan het hoofd van de technische staf staat Dennis Bergkamp. De beroemde oud AJAX speler heeft een uitgekiende staf rondom zijn persoon verzameld met ieder zijn specifieke specialiteiten. Kenmerkend voor zijn werkwijze is de sfeer die rondom de selectie heerst. De spelers gaan voor elkaar door het vuur met iedere wedstrijd weer een ongekende inzet. Dat fanatisme vindt ook plaats op de tribunes van het nu al als onneembare vesting bekend staande stadion. Supporters. Reeds ver voor aanvang van iedere thuiswedstrijd is 'The Mokum Pitch' al gevuld met 4000 bloedfanatieke supporters. Met gezang, getrommel, spandoeken en spreekkoren zorgen zij voor de wedstrijd al voor een intimiderende sfeer die zijn hoogtepunt bereikt bij aanvang van de wedstrijd. De spelers worden op een orkaan van geluid en aanmoedigingen vooruit gestuwd, de tegenstander weet, nee 'voelt' dat het onbegonnen werk is om van dit A.I.V.Q. te winnen. Zij raken als het ware betoverd door de atmosfeer in dit stadion dat in de korte tijd van haar bestaan reeds een roemruchte reputatie in binnen en buitenland heeft opgebouwd. Bijzonder te vermelden is het overleg dat plaats vindt tussen bestuur en supporters. Er is in het bestuur 1 zetel aangewezen voor een vertegenwoordiger van de supporters. Maandelijks vindt er in het supportershome, direct gelegen onder 'The Mokum Pitch' overleg plaats met de supporters vertegenwoordiging. Vanuit dat overleg wordt iedereen over de laatste gang van zaken geïnformeerd en kan daar zijn of haar inbreng doen. Een andere bijzonderheid is de directe ingang vanuit het supportershome naar 'The Mokum Pitch'. De supporters komen via een eigen ingang direct hun vak op. Deze bouwkundige noviteit is gedaan op verzoek van de supporters en wordt bijzonder gewaardeerd door de fanatieke aanhang. Toekomst. De club steekt haar ambitie niet onder stoelen of banken. Het is vanaf de oprichting duidelijk gemaakt dat A.I.V.Q. de doelstelling heeft om kampioen van Nederland te worden. Wat er daarna kan gaan gebeuren? In het hedendaagse voetbal is niets onmogelijk. Zeker is dat Amsterdam en Nederland een echte voetbalclub van en voor het volk rijker is. Geboren uit onvrede, gegroeid onder de hoede van de fanatieke aanhang. Een club die zijn bestaan letterlijk aan, voor en door de supporters te danken heeft. A.I.V.Q. - AJAX IS VAN ONS!! Mzzl., BenKie. De Meersche Helden 2010 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 33