I Samen staan we sterk in deze onterechte situatie. Met jullie hulp kunnen we er misschien voor zorgen dat dit soort acties inde toekomst niet meer voor kunnen komen. Qm de groepszaak te laten slagen hebben we natuurlijk wel de medewerking nodig van zo veel mogelijk personen die bij de insluitactie betrokken zijn. We willen dan ook vragen aan de personen die zich nog niet gemeld hebben en/of bijgestaan willen worden door een advocaat zich te melden bij AFCA.nl. Stadionverboden We kennen allemaal de verhalen over buitensporig politiegeweld bij het voetbal. Nietsvermoedende supporters die in ene te maken krijgen met wapenstokken en hondenbeten. Het gebeurt regelmatig dat onschuldige personen bij politie-acties betrokken raken en hier niet ongeschonden uitkomen. Ook gebeurt het maar al te vaak dat er naar aanleiding van dit soort gebeurtenissen onterecht stadionverboden worden opgelegd. In dit stukje besteden we aandacht aan het onderwerp 'stadionverboden'. Huisregels. Standaardvoorwaarden en richtlijnen Op het moment dat je een seizoenskaart of een wedstrijdkaartje aanschaft, dan ga je bij de koop automatisch akkoord met de Standaardvoorwaarden van de KNVB. Hierin staat onder andere dat je bij een wedstrijd geen vuurwerk af mag steken, geen alcoholische dranken het stadion in mag smokkelen en geen provocerende spandoeken op mag hangen. Als sanctie kan de KNVB je een stadionverbod opleggen. Bij het betreden van de Amsterdam ArenA heb je tevens te maken krijgt met de Huisregels Amsterdam ArenA. Overtreding van deze regels kan je ook een stadionverbod [van de KNVB] opleveren. De Meersche Helden 201 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 29