^VpCA.nl in actie tegen onjuist politieoptreden We worden de laatste tijd weer structureel tegengewerkt door allerlei eenheden belast met de veiligheid rondom voetbalwedstrijden. Een nutteloze actie bij café Alcatraz of hardhandig optreden van stillen op station Bijlmer staan ons nog vers in het geheugen. Na de wedstrijd AJAX-Juventus was het wederom raak. Ditmaal was er een insluitactie van de M.E. die veel stof deed opwaaien. Na de wedstrijd van AJAX tegen Juventus zijn insluitacties gehouden door de M.E. Tijdens deze insluiting [die ruim 1.5 uur duurde] werden van mensen allerlei gegevens genoteerd. Na de insluitactie werden deze mensen om twee redenen gesommeerd de stad te verlaten. De eerste reden was het zoekende gedrag van de groep supporters. Zij waren volgens de politie duidelijk uit op een confrontatie met aanhangers van Juventus. De tweede reden lag in wanordelijkheden die eerder op de dag plaats hadden gevonden. Volgens de politie waren ook enkele supporters bij die wanordelijkheden betrokken. Interessant gegeven is dat sommige van deze ingesloten mensen toevallige passanten waren. Zij waren op weg naar het centraal station om naar huis te gaan. Het is zelfs zo gek gegaan dat een persoon die pas om 19.30 in de stad was, de stad werd uitgezet vanwege wanordelijkheden in de middag. Kortom: een onnodige en onterechte actie van de politie die tot grote verbazing nog werd gevolgd met de aanzegging van een proces-verbaal aan alle betrokkenen. Dit proces-verbaal is voor velen de druppel geweest. Mede hierom is AFCA.nl een actie gestart om de personen die betrokken zijn bij deze actie te ondersteunen. We hebben hierbij de hulp van een goede advocaat die ook betrokken is bij de AFCA supportersclub en de SAC. Gebaseerd op zijn advies hebben we de supporters die zich bij ons aangemeld al geadviseerd over wat zij het beste kunnen doen. Vervolgens gaan wij bekijken of we hier een groepszaak van kunnen maken. Pagina 27 De Meersche Helden 2010

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 28