Piimw DOM Interview Vind jij je zoon Daley goed genoeg voor Ajax 1 Ja, en daar bedoel ik mee dat ik hem goed genoeg vind om als 1 van de 18 te fungeren. Ik zeg niet zomaar dat een jonge jongen bij Ajax 1 hoort te lopen. Die filosofie heeft Ajax gelukkig welZe laten meer dan andere clubs jonge jongens spelen bij het eerste. Wat doet het met jou toen de naam Daley Blind door de supporters massaal wordt gezongen tijdens de wedstrijd Ajax - Groningen. Ik vind dat geweldig, omdat ik weet dat hij Ajacied is. Ik ben het geworden, maar hij speelt al vanaf zijn zevende bij Ajax, en is daardoor veel meer een Ajacied. En dan is het fantastisch als de club waar je zo veel mee hebt het ook laat voelen. Dat zei hij ook na afloop, dat doet hem goed, dat is fantastisch. Het geeft hem in ieder geval een heel goed gevoel om volgend seizoen te starten bij Ajax. Hij heeft ook wel eens problemen gehad met zijn naam. Als hij dan aan de bar zat op De Toekomst na een minder gespeelde wedstrijd van zijn kant dan zeiden mensen: "Hij zal wel hier zijn omdat zijn vader hoofd opleidingen is." En dan ben je als jonge speler niet blij. Gelukkig bewijst hij nu het tegendeel, ik ben daar ook heel blij mee. Hij moet het op eigen kracht doen bij FC Groningen en dat doet hij ook. Als speler heb jij nooit gekozen voor een buitenlands avontuur, adviseer jij Daley hetzelfde? Ik heb wel eens gekscherend - maar wel met een ondertoon - gezegd: "Ga jij nou lekker je hele leven bij Ajax spelen. En dan niet voor de supporters of voor de club. Wie doet dat nog dat is uniek!" Maar om eerlijk te zijn moet hij op elk moment zelf kunnen overwegen om dat wat op zijn pad komt wel of niet te doen. Hij moet doen wat hijzelf wil. De Meersche Helden 201 Pagina 25

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 26