'ff Piimw Mmê Interview □enk jij dat Ajax terug kan komen bij de Europese top? □at kan altijd incidenteel. Ik denk dat het ook steeds meer een incident wordt door alle voorwaarden erom heen. Die stellen alles in het werk om de top steeds meer de top te laten en alles wat daar onder zit het steeds moeilijker te maken om bij die top te komen. Als wij in de competitie tweede worden dan ontkom je er bijna niet aan om tegen de nummer 3 of 4 van Spanje of Engeland voorronde Champions League te spelen. Dan begint de ellende dus al. Door deze situatie worden de gelden die daar mee gemoeid zijn steeds onder dezelfde clubs verdeeld. Het gat word steeds groter, □oordat die gelden er bij ons minder zijn, zijn spelers sneller geneigd om bij je weg te gaan. Dat is eigenlijk een soort domino-effect met allerlei redenen die het steeds moeilijker maken dat je weer zo'n moment hebt als in 1995. Ik sluit het niet uit, het kan zomaar eens gebeuren, maar het wordt wel steeds moeilijker. Ajax heeft momenteel een aardige financiële schuld. Moeten er daardoor aan het eind van het seizoen spelers worden verkocht? Ik heb geen inzage in de cijfers, maar als ik Rik van de Boog moet geloven is dat niet het geval. Het zal natuurlijk wel zo uitgelegd worden als bijvoorbeeld Suarez voor 25 miljoen weggaat. Het is niks nieuws dat Ajax verlies lijdt, de begroting is afgestemd op Champions League. Steeds hebben de transfers van bijvoorbeeld Sneijder, Huntelaar, enzovoort dat verschil gedekt. Het is dus niks nieuws, alleen is er het afgelopen seizoen niemand verkocht voor 15 of 20 miljoen, en nu openbaart zich dat ineens heel nadrukkelijk. Dan is het heel sterk om te zeggen: dat weten we, het moet alleen niet 5 jaar duren. We zijn dus nog niet genoodzaakt om onder drukte verkopen. De Meersche Helden 201 Pagina 24 Je bent vader van een groot Ajax talent, Daley is momenteel verhuurd aan FC Groningen. In hoeverre is het moeilijk om de vaderrol te combineren met de zakelijke rol als assistent trainer? Ik vind het zelf niet zo moeilijk. Ik heb daar immers als hoofd opleidingen ook mee te maken gehad, al was dat wel wat kleinschaliger. Nu heb ik ook een rol bij het wel of niet opstellen als hij bij de selectie zit, al bepaalt uiteindelijk Jol dat. Maar natuurlijk geef ik ook mijn oordeel, dat doe ik ook bij andere spelers. Toch durf ik te zeggen dat ik dat heel genuanceerd en eerlijk kan doen. Sterker nog, ik heb de neiging om eerder aan de kritische kantte gaan zitten als aan de kant van hem. □at is ook heel vervelend en lastig, zeker voor hem. Ik moet natuurlijk niet die jongen voor zijn voeten lopen. Hij heeft een droom en dat is Ajax. Het moet niet zo zijn dat door de functie die ik nu bekleed het voor hem lastiger is om zijn carrière in te vullen zoals hij zou willen.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 25