DDM Interview Mochten wij dit jaar geen kampioen worden, valt de technische staf dan wat te verwijten? Nee dat denk ik niet, maar dat hangt er wel van af of je wel of niet tweede wordt. Als je tweede wordt is dat toch weer een heel ander gevoel. Na de invoer van de Champions League zijn de doelstellingen niet zozeer gewijzigd, maar wel dat er een doelstelling bij is gekomen en dat is tweede worden i.v.m. de Champions League. Dat kan de pijn een beetje verzachten, maar dan moet je wel door de voorronde komen en dat weten we half augustus pas. Dan kan je wel zeggen of je gefaald hebt in mei. Als je tweede wordt zal het er minder erg uitzien als wanneer je derde of vierde wordt, dan val je helemaal buiten de boot. Het staat buiten kijf dat je bij Ajax kampioen moet worden, je moet wel altijd reëel blijven. Waar kom je vandaan? De afgelopen 5 jaar zijn we geen kampioen geworden. Ik ben de laatste trainer geweest die de Champions League gehaald heeft, daarna zijn er 3 geweest die dat niet hebben gehaald. Moet je dan nu meteen je oordeel vellen over de technische staf als we geen kampioen worden? Ik denk wel dat je moet kijken naar welke vooruitgang je hebt geboekt dit seizoen. Je spelers zijn beter geworden, je team is gegroeid, we hebben mooi voetbal laten zien. Zo zijn er aan een aantal criteria voldaan en dus hebben we groei getoond. Dat moet volgend jaar verder uitgebouwd worden. Dat volstaat nu. Maar het blijft ten alle tijden een teleurstelling als Ajax geen kampioen wordt. Je hebt de grootste begroting, dan moet je voor het kampioensschap spelen. Als je dat niet haalt is dat niet goed, maar het gaat mij te ver om dan meteen te zeggen dat je gefaald hebt. Je moet weten waar je vandaan komt en vanaf dat punt moet je groei tonen. Ik denk dat dat dit seizoen wel gebeurd is. Worden we dit jaar wel kampioen, dan komt dat op conto van ieder die daar een rol in heeft gespeeld en de ene rol zal daar groter in zijn dan de andere. Er is een directie, een staf, de supporters, er is een spelersgroep en alles tezamen ben je Ajax. Vorig jaar was je manniger technische zaken, dit seizoen assistent. Voelt dat bij jou als een stap terug? Nee helemaal niet, Het is voor mij sowieso geen stap terug anders had ik er niet voor gekozen, ik heb nu meer invloed direct op het veld. Met zijn allen denk je na over wat er met het team moet gebeuren dus daarin heb ik ook een stem. Ik ben wat minder betrokken bij contractbesprekingen en contacten maken met clubs van spelers waarin we geïnteresseerd zijn. Maar dat vind ik niet erg. Ik heb dat met veel liefde gedaan maar dat ik mis ik niet. Heb je nog steeds de ambitie om hoofdtrainer te worden van een club? Niet van een club, alleen maar van Ajax. Ik had natuurlijk wel naar het buitenland gekund maar daar heb ik bewust niet voor gekozen. Enerzijds waren mijn dochters toen nog jong en anderzijds ligt mijn ambitie daar niet zo. Ik voel mij prettig bij Ajax. Ik zou het zeer zeker in overweging nemen om het bij Ajax nog een keer te doen, maar daarna hoeft dat niet zozeer een vervolg te hebben. Mijn vervolg zou dan weer binnen Ajax liggen. En dat maakt het wel moeilijk, daar moet ik goed over nadenken. De Meersche Helden 2010 'agina

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 24