Piimw DDM Interview En begrijp je het, ja dat is moeilijk... Ik heb het er daarna nooit meer met Marco over gehad. Uiteraard hebben we wel contact gehad, maar nooit gesproken over hoe diep het bij hem zat. Of hoe teleurgesteld hij was, en of bovengenoemde incidenten wel of niet de druppel waren. Voor mij is het moeilijk te beoordelen of het een goede of slechte beslissing was. Ik vond het wel tragisch voor hemzelf. Marco is een prettig mens, heel eerlijk, er zitten geen haken en ogen aan waar je rekening mee moet houden. Marco is Marco. Je bent nu assistent van Martin Jol. Ben je het altijd met hem eens? Nee, maar dat zou ook niet goed zijn. Primair ben ik assistent, onze gesprekken gaan over beslissingen, keuzes naar spelers toe, keuzes over speelwijze. Acht van de tien keer zijn we het eens maar 2 of 3 keer verschillen we van mening. Dan is de rol van een assistent om zijn mening te geven en de trainer dusdanig te prikkelen, er over na te laten denken dat die andere optie misschien een betere zou zijn. Uiteindelijk beslist Martin, dan slaapt hij er een nachtje over. Uiteindelijk heb je het dan zoals je het wil doen. Op die manier probeer je toch invloed te hebben. Dat is normaal, dat doet elke assistent. Een ander punt is dat ik natuurlijk al heel lang bij de club zit in diverse functies. Daar zie je nu wel eens wat veranderingen. De ene keer kan ik daar mee leven en soms heb ik daar andere gedachten over. Soms spreek je het uit en soms hou je het voor je, dat is ook de rol van mij. Mijn rol is om dingen te signaleren en te zeggen, maar ik ben geen technisch- of algemeen directeur. Soms moet je je ook schikken. Hebben de assistenten inspraak op het samenstellen van de basis 11? Absoluut. De stem van Martin is onontbeerlijk maar ieder lid van de staf is vrij om te zeggen wat hij wil. Waar ik Martin heel erg sterk in vind, is om zo dicht mogelijk te komen bij wat het beste is voor die wedstrijd. Wat dat betreft is er niet zo gek vaak discussie. Hij leeft zich enorm in voor een wedstrijd door te kijken wat er in de voorgaande wedstrijden tegen die tegenstander is gebeurd. Als ze de laatste wedstrijden hebben verloren, hoe komt dat dan? Waar ligt dat aan? Waar zijn ze goed in geweest en waar wat minder? Hoe gaan wij daar mee om? Daar is Martin echt bezeten in. De Meersche Helden 201 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2010 | | pagina 23